Pomysłowe reklamy

Jeżeli wyjdziesz teraz z domu, lub z pracy,to możemy się założyć, że w ciągu pierwszych pięciu minut marszu natrafisz na jedne z najpopularniejszych narzędzi marketingu.

Reklama musi być nieraz pomysłowa

reklamaO ile oczywiście nie mieszkasz, albo nie pracujesz na zupełnym odludziu. Mam oczywiście na myśli tablice reklamowe. Te znajdziemy już wszędzie, a zwłaszcza po obu stronach jezdni. Na autostradach i drogach szybkiego ruchu, przejeżdżając pod wiaduktami, albo przejściami nadziemnymi, spostrzeżesz pewnie banery na nich rozwieszone. reklama w Inowrocławiutowarzyszy nam już praktycznie wszędzie, co nie znaczy, że specjaliści od marketingu wciąż nie wymyślają nowych sposobów na promocje produktów i usług w różnej formie i różnych miejscach. Dziś sam prosty baner może nie przyciągnąć uwagi. Ale jeśli jego forma będzie współgrała z jego treścią – na przykład dozownik filtra do opalania umieszczony w bocznej ścianie przystanku autobusowego, na której zawieszono reklamę tego właśnie filtra. Dziśto właśnie takie interaktywne kampanie reklamowe zdolne zaskoczyć ludzi, dają najlepsze rezultaty we wzroście sprzedaży. Wyobraź sobie tak nowatorski sposób promocji na przystanku w Inowrocławiu. Ludzie mieliby od razu okazję do wypróbowania reklamowanego produktu.

Jeszcze jednym przykładem może być billboard z reklamą środka na trądzik, na którym modelka zasłania swoją twarz – w domyśle z trądzikową cerą – zawijając jeden ze skrajów billboardu w tym celu. Jeżeli już skazani jesteśmy na billboardy, niech przynajmniej zaskakują nas pomysłowością i humorem.