Porządek w pokoju dziecięcym –to możliwe!

 

Każdy, kto ma dzieci, w pewnym momencie zaczyna wątpić wto, że w jego mieszkaniu może zapanować jeszcze porządek. Wszędzie porozrzucane pluszaki, rozsypane klocki, samochodziki, na których można skręcić kostkę… takie obrazki nie są obce żadnym rodzicom. Jest jednak rozwiązanie, które może nam pomóc w takiej sytuacji.

Schowajmy zabawki do pojemnika w kształcie kufra

Pojemniki dla dzieciDzieci niezwykle trudno przekonać do sprzątania. O ile bałagan i rozrzucanie zabawek na każdej możliwej płaszczyźnie, przychodzi im bez większego problemu, o tyle sprzątanie nie należy już do dziecięcej natury. Nie jest zabawą, w związku z czym dziecko nie znajduje w nim przyjemności. Z pomocą mogą nam przyjść plastikowe pojemniki dla dzieci. Sąto wytrzymałe pojemniki, które świetnie zorganizują przestrzeń, a sprzątanie będą mogły uczynić dodatkową przygodą. Dlaczego? Pojemniki dla dzieci dostępne są w sklepach w różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu, decydując się na taki pojemnik, możemy nabyć pojemnik, który swoim kształtem, strukturą i kolorem przypomina, np. skrzynię skarbów. Jeśli nasze dziecko ma bujną wyobraźnię, możemy zainteresować go historią o piratach i ich magicznym skarbie. Możemy przekonać naszego malucha, że skarb piratów nie bez powodu ukryty jest w skrzyni. Że jestto zabezpieczenie przed magiczną klątwą, która ciemną nocą zabiera piratom wszystkoto, co jest dla nich najcenniejsze. Dlatego, przed snem należy schować wszystkie zabawki do skrzyni skarbów. Aby w nocy, kiedy będziemy spać, zabawki nie zniknęły.

Pojemniki nie muszą znajdować swojego zastosowania wyłącznie względem chowania do nich zabawek, same w sobie mogą stanowić również jedną z nich. Wszystko zależy od wybranego modelu i wyobraźni – w równej mierze rodzica i dziecka.