You are currently viewing Poszukiwania cienkiej dzianiny bawełnianej

Poszukiwania cienkiej dzianiny bawełnianej

Jestem krawcową. Ostatnio miałam trochę mniej zleceń, dlatego zdecydowałam się wykorzystać wolny czas na szycie ubrań dla samej siebie. Zbliżała się jesień, dlatego w pierwszej kolejności chciałam uszyć sobie kilka bluzek z długim rękawem. Najpierw jednak potrzebowałam do tego celu odpowiedniego materiału. Nie mógł on być zbyt gruby, ponieważ miało to być branie na jesień, a nie zimowe mrozy.

Kupno cienkiej dzianiny na jesienną bluzkę

cienka dzianina bawełnianaDługo zastanawiałam się nad tym, jaki materiał będzie dla mnie najlepszy. W końcu doszłam do wniosku, że będzie to cienka dzianina bawełniana. Taką tkaninę bez problemu dostałam w okolicznym sklepie z materiałami. Wiedziałam, że będzie to dobry materiał, ponieważ bawełna w pełni przepuszcza powietrze, a co tym idzie, pozwala skórze „oddychać”. Można ją też bez obaw prać w pralce nawet w wysokich temperaturach i suszyć mechanicznie, dzięki czemu zachowanie ubrania w higienicznej czystości i pozbycie się nawet trudnych plam nie jest niczym trudnym. W sklepie z materiałami dostałam taki materiał w bardzo dobrej, niskiej cenie. Wśród wielu wariantów kolorystycznych znalazłam taki, jaki najbardziej mi odpowiadał. Zakupiłam kilka metrów bieżących tego materiału i już wkrótce zabrałam się za szycie bluzek. Poszło mi to bardzo szybko i sprawnie. W międzyczasie przekonałam się, że taka dzianina ma o wiele więcej zalet.

Przede wszystkim jest ona miła w dotyku. Bluzki i inne ubrania wykonane z bawełnianej dzianiny bez obaw można zakładać nawet na gołe ciało, ponieważ nie powoduje ona podrażnień ani uczuleń. Cieszę się, że udało mi się dostać taki fajny materiał w tak niskiej cenie. W przyszłości z pewnością będę sobie szyła więcej takich dzianinowych ubrań, ponieważ świetnie spełniają one moje oczekiwania.