You are currently viewing Poszukiwania ekologicznych świec sojowych

Poszukiwania ekologicznych świec sojowych

Staram się dbać o środowisko. Zawsze kupuje tylko naturalne rzeczy do domu. Wiem, że ma to duży wpływ na nie tylko na ekologię, ale także moje zdrowie. Bardzo lubię wieczorami zapalać świece w mieszkanie. Szczególnie teraz, w sezonie jesienno-zimowym, kiedy już wczesnym popołudniem za oknem robi się ciemno. Niestety, ostatnio przeczytałam, że niektóre świeczki zawierają szkodliwe substancje w składzie.

Zalety świec sojowych z drewnianymi knotami

ekologiczne świece sojowe z drewnianym knotemTeraz już wiedziałam, dlaczego czasami, gdy siedziałam przez cały wieczór blisko świeczki, w nocy bolała mnie głowa. Nie oznacza to jednak, że zdecydowałam się całkiem przestać korzystać ze świeczek. Po prostu przeczytałam trochę informacji i dowiedziałam się, jakie świeczki mają najlepszy, naturalny skład. Jak się okazało, były to ekologiczne świece sojowe z drewnianym knotem. Bez problemu znalazłam takie świece w okolicznym sklepie z drobnymi artykułami do domu. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że świeczki te są wykonane w stu procentach z sojowego wosku. Są one odpowiednie dla wegan oraz bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Za ich piękny, naturalny zapach odpowiadają tylko i wyłącznie olejki eteryczne. Nie mają one w składzie dodatku żadnych sztucznych substancji aromatycznych. Zachęcona takimi informacjami, zakupiłam na próbę jedną z dostępnych świec sojowych o kwiatowym zapachu.

Jeszcze tego samego wieczora odpaliłam ją w salonie. Muszę przyznać, że już po kilkunastu minutach wnętrze pomieszczenia wypełnił piękny zapach, który pozytywnie różnił się od tego, który czułam po odpaleniu zwykłych świec do tej pory. W dodatku drewniany knot wypalając się, delikatnie iskrzył, dzięki czemu było słychać charakterystyczny dźwięk, taki jakby w pokoju płonęły drwa w kominku, a nie malutka świeczka.