You are currently viewing Poszukiwania zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień

Poszukiwania zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień

Bardzo dużo pracowałam, żeby zapewnić mojej córce dobry byt. Dawałam jej wszystko co chciała. Nie chciałam, żeby w jakikolwiek sposób odstawała od rówieśników. Niestety, prawie nie bywałam przez to w mieszkaniu. Widywałam się z nią bardzo rzadko. I w ten sposób przegapiłam jakieś ważne symptomy, które mogłyby mi powiedzieć, że córka jest uzależniona od leków.

Oddałam córkę do zamkniętego ośrodka uzależnień

zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od lekówOstatnio gdy byłam w pracy dostałam bardzo alarmujący telefon. Moja córka znajdowała się w szpitalu i była właśnie poddawana zabiegowi płukania żołądka. Nie miałam pojęcia co się stało, ale natychmiast zwolniłam się u szefa i pojechałam na miejsce. Okazało się, że córka przedawkowała leki. Przestraszyłam się, że chciała się zabić, ale w końcu okazało się, że po prostu chciała ona „wejść w fazę” i pomyliła ampułki, które chciała wziąć. Córka przyznała, że od dawna przyjmuje w ten sposób różne leki, które także nielegalnie zdobywa. Lekarz powiedział, że konieczne jest oddanie jej do profesjonalnego i rzetelnego ośrodka leczenia uzależnień od leków. Najlepszy byłby dla niej zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od leków. Postanowiłam poszukać takiego miejsca, jak najszybciej. Na szczęście w naszej okolicy znajdowało się kilka takich ośrodków. Wybrałam taki, który charakteryzował się bardzo dobrą opinią pacjentów i ich bliskich.

Lekarz zapewnił mnie, że to bardzo dobry wybór. W tym ośrodku córka będzie całodobowo pilnowana i odcięta od wszelkich leków, które nie są jej potrzebne. Dodatkowo będzie miała indywidualną i grupową psychoterapię i z pewnością szybko ją wypuszczą. Jej stan nie był bowiem jeszcze krytyczny i wykazywała ona dużą dozę zainteresowania leczeniem, a to było najważniejsze z punktu widzenia leczenie od uzależnień.