You are currently viewing Praktyczne okno dachowe

Praktyczne okno dachowe

Solidne okna dachowe muszą mieć możliwość mikrouchyłu, aby nie doszło do zawilgocenia pomieszczenia. Ponadto, ważne jest aby otwierały się w łatwy sposób i nie sprawiały problemów podczas mycia czy otwierania. Warto, aby okna były również łatwe w montażu i nie wymagały dodatkowych działań montażysty.

Zastosowanie okien OptiLight na dachu

okna optilight 78x118Drewniane obrotowe okna OptiLight 78×118 do poddaszy są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ mogą obracać się o 180°, co ułatwia ich mycie. Użytkownik ma możliwość zastosowania mikrouchyłu, co sprawi, że świeże powietrze będzie mogło swobodnie dostać się do pomieszczenia. Ramy okienne wykonane są wysokiej jakości drewna sosnowego, zostały odpowiednio zaimpregnowane oraz pokryte trwałymi profilami aluminiowymi. Dzięki zabezpieczeniu blachy odpowiednimi środkami ochronnymi, jest ona odporna na uszkodzenia oraz negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Okna OptiLight są szczelnymi oknami, dzięki którym ciepło nie ucieka na zewnątrz. Przez okna nie przenika również spora część ciepła z zewnątrz, co czyni przebywanie w domu bardziej komfortowym. Szyba zewnętrzna jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym gradobicie. Producent zapewnia dożywotnią gwarancję na działanie gradu na szybę. Dachy, na których można montować tego typu okna powinny posiadać kąt nachylenia w granicach do 15° do 90°. Do prawidłowego montażu okien, niezbędny jest specjalny kołnierz, który zapewnia odpowiednie osadzenie się okna.

Do zakupionych okien można również dołączyć specjalny kołnierz, który świetnie sprawdzi się w przypadku falistych pokryć dachowych. Inny rodzaj kołnierza nadaje się natomiast do płaskich pokryć dachowych. Klienci mają możliwość dokupienia dodatkowych elementów takich jak rolety, moskitiery czy specjalny drążek.