Praktyczny uchwyt na telefon

 

Jak wiadomo, nie można korzystać z telefonu podczas prowadzenia pojazdu, gdyż grozito wypadkiem. Za takie przewinienie kierowcy są surowo karani, dlatego też wielu z nich wyposażyło się w specjalne uchwyty samochodowe do telefonów.

Jak się montuje uchwyty samochodowe?

uchwyt samochodowy z ładowarkąTrzymanie telefonu podczas jazdy w kieszeni czy w schowku, nie jest najlepszym pomysłem, bo w razie konieczności skorzystania z niego, będziemy musieli wykonać sporo manewrów. Lepiej mieć telefon na widoku, ale w bezpiecznym miejscu. Najlepszy będzie uchwyt samochodowy z ładowarką, który będzie można zamocować na szybie lub kratce nawiewu. Jestto obecnie najbezpieczniejszy sposób na trzymanie telefonu w samochodzie, ponieważ jest stabilnie utrzymywany i umożliwia prowadzenie rozmów w trakcie jazdy bez używania rąk. Przeważnie jest on wyposażony w automatycznie zaciskające się szczęki od dołu i boków. Tył uchwytu stanowi miękki materiał, który amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza obudowę telefonu przed zarysowaniami. W sprzedaży znajdziemy modele uchwytów wyposażone w mocne przyssawki, które mocuje się na przedniej szybie lub specjalne zaczepy zaciskowe, które zakłada się na kratce. Dzięki dołączonej ładowarce, już nigdy nie grozi nam rozładowana bateria telefonu w trakcie podróży, bo można ją uzupełnić dzięki mocy z akumulatora. Nie pobiera ona dużo prądu, więc jest ekonomiczna i wygodna w zastosowaniu. Z pewnością taki model uchwytu z ładowarką powinien się znaleźć na wyposażeniu każdego pojazdu osobowego i dostawczego.

Przeważnie dostępne w sprzedaży uchwyty samochodowe są dobrej jakości i można z nich bezpiecznie korzystać. Jednakże najlepiej jest je kupować w sprawdzonych sklepach internetowych, które posiadają certyfikowanytowar z długą gwarancją producenta.