You are currently viewing Profesjonalna obsługa księgowa

Profesjonalna obsługa księgowa

Każda firma potrzebuje profesjonalnej pomocy księgowej, gdyż rachunkowość stanowi jeden z najważniejszych filarów działalności. Jeżeli będzie właściwie prowadzona, to firma szybko się rozwinie i nie będzie narażona na częste kontrole z Urzędu Skarbowego.

Co obejmują usługi księgowe?

obsługa księgowa firm wrocławNie każdy, kto prowadzi własną firmę, zna się na rachunkowości, która jest jej nieodzownym elementem. Prowadzenie księgowości wiąże się z wieloma obowiązkami oraz przestrzeganiem terminów, które zobowiązują przedsiębiorcę do zapłacenia odpowiednich podatków czy składek. Przeważnie przedsiębiorcy decydują się na powierzenie tych spraw specjalistom, gdyż nie chcą się narażać na dodatkowe kontrole z Urzędu Skarbowego. Jeżeli interesuje nas obsługa księgowa firm Wrocław jest miastem, w którym działa kilkadziesiąt biur rachunkowych świadczących takie usługi. Obejmują one księgowość, kadry, płace i coraz częściej także doradztwo podatkowe. Współpracę z biurem rachunkowym można rozpocząć w dowolnym momencie roku, choć najkorzystniej jest to zrobić z początkiem roku. Najważniejszymi sprawami, czyli prowadzeniem podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych zajmują się główni księgowi, których przeważnie jest kilku. Sprawami pracowniczymi zajmują się kadrowi, którzy każdego miesiąca sporządzają listę płac, uzupełniają akta osobowe pracowników zatrudnionych w firmach klientów czy korespondują z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Zaletą obsługi księgowej jest jej kompleksowy charakter.

Z każdym rokiem przybywa klientów biur rachunkowych, ponieważ prowadzenie księgowości przez biuro jest znacznie tańsze niż zatrudnienie specjalisty na etacie. Wysokość abonamentu zależy przede wszystkim od rodzaju i wielkości firmy.