You are currently viewing Profesjonalne szpachlowanie ściany i sufitu

Profesjonalne szpachlowanie ściany i sufitu

Zmiana koloru ścian w mieszkaniu zmienia panującą w nim atmosferę. Czasami ogólne złe samopoczucie wywołane jest nieodpowiednią barwą, stąd tak ważne jest, aby kolory były przyjazne dla oczu. Malowanie ścianto zajęcie dla każdego, lecz warto pamiętać o szczegółach, które wbrew pozorom łatwo zauważyć. Postaram się przybliż ten sposób zmiany aranżacji wnętrza.

Szpachlowanie i malowanie ścian wraz z sufitem

profesjonalne szpachlowanie sufituCo zrobić na początku? Pierwszym, bardzo ważnym zajęciem jest pozbycie się z pomieszczenia wszelkich mebli i innych przedmiotów. Na czas remontu trzeba także zabezpieczyć podłogę, najlepiej folią lub papierem malarskim. Jeżeli wiemy, że na ścianach, które chcemy przemalować, jest duża warstwa nakładających się na siebie farb, to musimy użyć papieru ściernego. Powinniśmy w takiej sytuacji zetrzeć farbę, najlepiej aż do początkowego stanu, przed jakimkolwiek malowaniem, lecz można trochę mniej. Następnie gipsujemy wszystkie dziury w ścianach, szczególnie dbając o kąty pomiędzy ścianami, a także sufitem. Ważne, aby również zagipsować dziury w suficie. Profesjonalne szpachlowanie sufitu pozwoli zachować estetykę pomieszczenia. Następnie trzeba zagruntować wszystkie ściany, aby farba nie odpadała po pewnym czasie. Co do ilości nakładanej farby, gdy przemalowujemy z koloru jasnego, wystarczy tylko dwie warstwy. Jeżeli poprzedni kolor był ciemny, np. bordowy, granatowy,to musimy nałożyć jej więcej, aby nie było prześwitów. Polecam okołotrzy, a może nawet cztery malowania.

Poświęcony dzień na malowanie zmieni całkowicie nastrój w pomieszczeniu. Jeżeli odczuwamy zmęczenie aktualnym kolorem, możemy łatwo go zmienić, nawet nie trzeba do tego nikogo zatrudniać. Malowanieto przyjemna czynność, zwłaszcza gdy zaczynamy zauważać jak wnętrze pokoju staje się zupełnie inne. Czasem tak prozaiczna zmiana jest impulsem większych, życiowych przemian.