Program do faktur

To co łączy wszystkie rodzaje działalności gospodarczych,to dokumenty księgowe, które generują lub otrzymują od kontrahentów niemalże każdego dnia. Są one niezbędne do późniejszego rozliczenia firmy względem Urzędu Skarbowego.

Co musi zawierać dobry program do faktur?

oprogramowanie do fakturChcąc znaleźć odpowiedni program do fakturowania trzeba najpierw ustalić profil swojej działalności i określić, co będzie w niej konieczne do spełnienia. Jeżeli dopiero otwieramy firmę,to nie wiemy jak będzie się kształtować sprzedaż za kilka miesięcy czy nawet lat, dlatego często przedsiębiorcy wybierają najprostsze programy do faktur. Jestto idealne rozwiązanie na początek, które w każdej chwili można zamienić na bardziej zaawansowane. Płatne oprogramowanie do faktur jest znacznie bardziej rozbudowane i dodatkowo często łączy się z pozostałymi modułami, które udostępnia producent. Programy do fakturowania przede wszystkim służą do wystawiania faktur VAT, paragonów, rachunków czy pro form. Również można w nich konfigurować wygląd oraz dane znajdujące się na dokumencie oraz pozwalają na tworzenie bazy danych. W wersjach bezpłatnych, które można pobrać z internetu mają ograniczone możliwości, przez co nie pozwalają na tworzenie archiwum na przykład z kilku lat, ponieważ ich pamięć nie pozwala nato. Zupełnie inaczej jest w przypadku wersji płatnych, ponieważ często są częścią kompleksowych oprogramowań, w których znajdują się moduły do magazynu, środków trwałych, księgowości czy analiz i raportów. Ich modułowa forma jest bardzo praktyczna.

Jeżeli zdecydujemy się na płatne oprogramowanie,to otrzymamy w pakiecie pomoc techniczną przez cały okres współpracy, a także darmowe aktualizacje do najnowszych wersji. Programy do fakturowania są jednymi z najtańszych i też najprostszych w obsłudze.