You are currently viewing Projektowanie kocyków i akcesoriów dla dzieci

Projektowanie kocyków i akcesoriów dla dzieci

Jako posiadaczka młodszego rodzeństwa od zawsze miałam kontakt z niemowlakami. Zajmowałam się nimi, kiedy mama gotowała obiad, bawiłam się z nimi kiedy podrosły, gotowałam posiłki i pilnowałam, żeby nie wychodziły z domu bez pozwolenia jak były już w wieku nastoletnim.

Projektowanie kocyków nie jest prostą sprawą

dzieciDorastanie w otoczeniu młodszych dzieci sprawiło, że chcąc nie chcąc musiałam wymyślać dla nich zabawy, opowiadania, ubierać je do szkoły i kłaść spać wieczorem, więc wiedziałam z czym miałam trudności, co można by udoskonalić, co mogło wyglądać lepiej. To było jednym z powodów dla których postanowiłam zajmować się zawodowo projektowaniem akcesoriów i zabawek dla dzieci. Zabawki fisher price zawsze mnie inspirowały, więc starałam się projektować takie gadżety, które będą odpowiednie nawet dla noworodków albo takie, które będą rosły wraz z nim. Małe dzieci szybko wyrastają ze swoich ubranek, bucików, a zabawki którymi się bawiły w zeszłym roku już są dla nich zbyt dziecinne. Dlatego staram się by zabawki można było modyfikować, zmieniać im poziom trudności, tak by stanowiły pomysł na lata, a nie tylko na jeden roczek. Akcesoria higieniczne dla dzieci, takie jak nocniki, też trzeba projektować tak, by dzieci w różnym wieku mogły z nich korzystać. Ostatnimi czasy bardzo zainteresowało mnie rękodzieło i ręcznie szyte tanie ubranka dla dzieci i kocyki la millou. Są one bardzo grube, z jednej strony mają mięciutki materiał, a z drugiej ładny nadruk, więc są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Nie znam się za bardzo na tkaninach, do tej pory projektowałam zabawki z drewna i tworzyw sztucznych, więc na innych materiałach się nie znam, ale staram się nadrobić zaległości, żeby poszerzyć swoją ofertę. Mam nadzieję, że w przyszłości zacznę projektować nie tylko kocyki, ale też ubranka dla dzieci i buciki. Na razie jestem na początku swojej drogi, ale będę dążyć do tego by osiągnąć swój cel.