Przemysłowy odkurzacz bez worka

Odkurzacze są doskonale znanymi sprzętami przez wszystkich ludzi. Używamy ich na co dzień w domu, ale także w pracy. Na rynku znajdziemy dziesiątki przeróżnych modeli, które różnią się przeznaczeniem, parametrami technicznymi czy technologią.

Gdzie sprawdzą się odkurzacze przemysłowe?

przemysłowy odkurzacz bezworkowyW domach przeważnie wykorzystywane są klasyczne odkurzacze, które można kupić w każdym sklepie ze sprzętem dla gospodarstwa domowego, już nawet za kilkaset złotych. Takie sprzęty nadają się do sprzątania kurzu, piachu czy sierści zwierząt. Natomiast do sprzątania po remoncie czy w warsztatach samochodowych albo stolarni, idealny jest przemysłowy odkurzacz bezworkowy, który ma znacznie większą moc niż zwykle modele. Taki odkurzacz przede wszystkim posiada nieco innej generacji silnik, który jest w stanie bez problemu sobie poradzić z pyłami, kruszywem, farbami czy gipsem. W sprzedaży znajdziemy modele z workiem lub bezworkowe, które wyposażone są w specjalne pojemniki, gromadzące wszelkie zabrudzenia. Po skończonej pracy wystarczy je opróżnić i umyć, aby ponownie były gotowe do użytku. Taki odkurzacz jest niezastąpiony do sprzątania po remoncie, kiedy trzeba usunąć z podłóg przeróżne substancje i pozostałości po materiałach budowlanych. Stosowanie do tego celu zwykłego, domowego odkurzacza może się skończyć poważną awaria, gdyż nie są one przystosowane do sprzątania takich odpadów. Jeżeli chodzi o cenę przemysłowego odkurzacza,to przeważnie jest ona nieco wyższa niż klasycznego modelu średniej klasy.

W takie sprzęty są bardzo często wyposażone warsztaty samochodowe czy firmy remontowe, ponieważ są one im niezbędne do realizacji usług. Jednak może je też posiadać każdy z nas, gdyż są powszechnie dostępne w sklepach że sprzętem dla gospodarstwa domowego.