Regeneracja pomp hydraulicznych w maszynach JCB

Koparko-ładowarki i inny sprzęt budowlany marki JCB jest znany na całym świecie. Sąto dobre maszyny spotykane na wielu budowach. Za pomocą osprzętu hydraulicznego wykonują ciężką pracę i są do tego bardzo wydajne. Nic nie jest jednak wieczne, a przy takich obciążeniach nie trudno o czasowe zużycie takich elementów hydrauliki jak pompa czy też siłowniki.

Na czym polegają naprawy pomp w sprzęcie JCB?

naprawa pompy jcbPompy hydrauliczne wykonując codziennie ciężką pracę ito przy dużych obciążeniach z czasem się zużywają. Takiemu zużyciu najczęściej podlegają wewnętrzne mechanizmy pompy, które się po prostu ścierają, a także uszczelnienia. Nowa pompa kosztuje sporo pieniędzy, dlatego też często wybiera się jej regeneracje. Taka naprawa pompy jcb polega najczęściej na wymianie zużytych elementów. Warunkiem możliwości wykonania takiej naprawy jest ogólnie dobry stan pozostałych elementów pompy, czyli nie zniszczona obudowa, czy też elementy sterujące. Na warsztacie taką pompę się rozbiera i ocenia, które elementy uległy nadmiernemu zużyciu, co spowodowało osłabienie lub całkowite uszkodzenie pompy. Większość tych elementów da się zdobyć w formie zestawów naprawczych pomp. Sąto gotowe podzespoły pompy, które najczęściej ulegają zepsuciu w formie pakietów naprawczych. Wymienia się je w miejscu uszkodzonych części i składa pompę z powrotem. Po takim zabiegu pompa najczęściej działa już bez zarzutów i może tak pracować jeszcze przez długi czas.

Sama regeneracje jest korzystna pod względem finansowym, ponieważ koszty nowej pompy są bardzo wysokie. Zauważmy przy tym, że regenerowana pompa najczęściej działa jeszcze bardzo długo. Nieraz ten okres jest porównywalny nawet z działaniem nowej pompy, co jeszcze bardziej przekonuje do tego typu działań jak regeneracja.