Rolki do jazdy offroadowej

W naszej okolicy mnóstwo ludzi jeździ na rolkach czy deskach, więc w lokalnym skateparku zawsze można z kimś pojeździć, zmierzyć się natorze czy powymieniać doświadczeniami. Wśród kolegów rolkarzy od jakiegoś czasu zaczął krążyć pomysł zrobienia terenowegotoru do jazdy, aczkolwiek szybko okazało się iż normalne łyżworolki nie mają w ogóle racji bytu na takimtorze.

Terenowe łyżworolki dla profesjonalistów

wytrzymałe rolki terenoweZainteresowanie jazdą terenową jest ciągle bardzo wysokie, dlatego od jakiegoś czasu słyszeliśmy o próbach stworzenia rolek do jazdy offroadowej, mniej lub bardziej skutecznych. Najnowsze rolki od jednego z najbardziej znanych producentów sprzętu dla deskorolkarzy i łyżworolkarzy były bodaj pierwszymi, jakie w całości nadawały się do jazdy po offroadzie bez najmniejszych problemów. Byłyto bardzo wytrzymałe rolki terenowe, porównywalne trwałością do profesjonalnych wariantów wyczynowych, więc nie było możliwości by uszkodziły się łatwo podczas jazdy. Od normalnych rolek terenowe warianty odróżniają się przede wszystkim wielkością kółek. Nie spotkaliśmy jeszcze terenowych rolek o tradycyjnej konstrukcji, które miałyby kółka o średnicy mniejszej niż dwadzieścia centymetrów. Tak szerokie kółka potrzebne są do skutecznego i bezpiecznego pokonywania trudnego terenu, zwłaszcza piaszczystego i niestabilnego, aczkolwiek same w sobie są bardzo wygodnym napędem, nie sprawiając problemów podczas jazdy offroadowej.

Nie zachowują się tak dobrze na drodze, jednak, więc po kilku testach stwierdziliśmy iż offroadowe rolki na asfaltowej drodze są tak dobre jak rolki amatorskie, i nie nadają się do jazdy wyczynowej. Są również znacznie wygodniejsze, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę teren na których mają jeździć. Doskonała amortyzacja jest jedną z wielu zalet.