Rozmowa z dietetykiem dla dzieci

Z przykrością zauważyłam, że moja pięcioletnia córeczka ostatnimi czasy mocno się zaokrągliła. Od jakiegoś czasu wykraczato już poza granicę słodkiego maleństwa z fałdkami tu i tam. Oznaczato, że mamy problem. Jestem zdania, że z takimi dolegliwościami trudno uporać się samemu, zwłaszcza jeśli chodzi o małe dziecko. Lepiej nie eksperymentować i zdać się na specjalistyczną pomoc.

Wizyta u dziecięcego dietetyka w Bydgoszczy

dietetyk dla dzieci bydgoszczNa szczęście na wizytę nie trzeba było długo czekać. Umówiłam się bez zbędnego zwlekania, ponieważ zależało mi jak najszybszej pomocy. Nadwaga u małych dziecito poważna sprawa. może prowadzić do wielu zaburzeń i problemów zdrowotnych – także w dorosłym życiu. Znalezienie dietetyka nie było trudne, ogłoszenie dietetyk dla dzieci Bydgoszcz znalazłam w naszej lokalnej gazecie. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Przyjazna pani dietetyk i przytulne pomieszczenie w żywych barwach, udekorowane postaciami z bajek, od razu sprawiły że moja córka pozbyła się lęku przed wizytą. Po szczegółowym zważeniu i mierzeniu, nastąpił wywiad, w którym zostałam zapytana o przebyte choroby i nawyki żywieniowe dziecka. Za tydzień mamy zgłosić się po odbiór nowego jadłospisu. Pani dietetyk zapewniła nas, że ułoży dietę bogatą w witaminy, niskokaloryczną, ale jednocześnie zdrowo sycącą. Posiłki mają być proste w przygotowywaniu i robione z łatwo dostępnych produktów. Już nie możemy się doczekać. Dla wygody, na dietę przejdzie całą rodzina. To na pewno nikomu nie zaszkodzi, takie przejście na zdrową stronę mocy.

Mam nadzieję, że w miarę szybko zauważymy pierwsze efekty. Potrzeba tylko nieco silnej woli, ale już moja w tym głowa by córka odpowiednio się odżywiała. Lepiej teraz stawić czoła nadwadze, niż w dorosłym życiu. Takie jest moje zdanie i liczę, że wytrwamy w tym postanowieniu.