Rozstawiamy basen.

Zakup produktów, takich jak dobrej jakości baseny ogrodowe,to pierwszy krok w kierunku dobrej zabawy w wodzie przez całe lato. Dodatkowo należałoby kupić jeszcze niezbędne akcesoria do czyszczenia wody, zadaszenia basenowe czy drabinki.

Gdzie postawić basen?

Basen zadaszonyTeraz można już zabierać się za rozstawianie basenu. To, gdzie będzie jego docelowe miejsce ma duże znaczenie. zanim jednak zaczniemy przygotowywać kawałek powierzchni do rozstawienia basenu, należy sprawdzić, czy posiadamy w opakowaniu wszelkie niezbędne części. Najlepsze miejsce będzie znajdowało się w pewnej odległości od domu, jednakże nie tak dużej, by nie dosięgał tam wąż ogrodowy, czy nie można byłoby skorzystać z gniazdka elektrycznego i żebyśmy mogli zamontować zadaszenie basenów. Powierzchnia pod basenem musi być równa, należy więc usunąć wszelkie kamienie, gałązki, korzenie roślin i tym podobne przeszkody. Można basen rozstawić w ogrodzie o ile mamy do czynienia z dość twardą powierzchnią, która poradzi sobie z utrzymaniem ciężaru wody. Z tego względu nie stawiamy basenu na piasku. największe baseny- te stelażowe najlepiej jest rozkładać na wylewce betonowej. Są one duże i głębokie, przez co też ciężkie, więc takie rozwiązanie będzie najrozsądniejsze. Przy montowaniu całego sprzętu należy dokładnie wczytywać się we wskazówki producenta i do nich stosować. W innym wypadku możemy zniszczyć nasz zakup.

Po rozłożeniu basenu napełniamy go wodą do około 80% wysokości. Czasem producenta zaznacza tę wysokość linią, dzięki czemu jest nam łatwiej dobrać odpowiednią ilość wody.