Serwer do przechowywania danych

Obecnie stosowane przez przedsiębiorców serwery mogą mieć różne zastosowania. Niektóre zn ich służą jako hosting stron internetowych, portali i platform, inne natomiast często wykorzystywane są jako wewnętrzne magazyny danych, do których osoby spoza firmy nie mają żadnego dostępu. Parametry serwera powinny zależeć od jego przeznaczenia.

Jakie parametry serwerów będą wystarczające?

serwery storageCzęsto serwery, które maja jednocześnie obsługiwać wiele różnych połączeń, powinny być wyposażone w dyski talerzowe, które o wiele lepiej radzą sobie z takimi wyzwaniami, niż dyski elektroniczne, które jednak zapewniają znacznie szybszy czas reakcji oraz przesył danych. Tutaj wszystko zależy od tego, czy chcemy łączyć wielu użytkowników po małe poliki, czy jednego użytkownika po bardzo duży projekt. W tym drugim przypadku często mamy do czynienia z serwerami, które są magazynami danych na przykład dla projektantów oraz różnych twórczych i kreatywnych zawodów. Skomplikowane projekty w niektórych środowiskach potrafią mieć ogromną pojemność, a trzymanie ich na dyskach wiązałoby się z nieustannym powiększaniem dostępnej przestrzeni. Dlatego serwery Storage cieszą się tak dużym zainteresowaniem firm. W takim przypadku bardziej przyda nam się szybki czas dostępu oraz możliwość obliczeniowa dotycząca pojedynczego transferu, niż możliwość obsługi jednocześnie wielu różnych użytkowników z całego obszaru.

Wewnętrzne serwery firm często przechowują ogromne ilości danych, filmów, zdjęć i prezentacji, przez co możliwe jest odciążenie urządzeń, na których codziennie pracujemy. Dlatego warto trzymać takie dane na serwerze, gdzie może skorzystać z nich praktycznie każdy pracownik, który ich aktualnie potrzebuje, a nie tylko osoba, która posiada je na swoim dysku.