Siatki leśne, montaż ogrodzeń a skrót do sklepu

Kiedy się mieszka w małej miejscowości, w której jest jeszcze niewiele domówto wiele osób nie chodzi wcale wydeptanymi ścieżkami, czy ulicami, tylko robi sobie skróty. Po co nadrabiać kilometry, skoro można przejść skosem do sklepu, przystanku autobusowego, czy do znajomego?

 

Montaż ogrodzeń miał zostać rozpoczęty

 

montaż ogrodzeńPrzecież wszyscy tak robią. Sama chodziłam do sklepu spożywczego przechodząc przez teren niczyi. W przeciwnym razie musiałabym iść do sklepu prawie kilometr, a tak tylko kilkaset metrów. Widziałam, ze na tą działkę przyjeżdżają różne samochody i oglądają ją, ale nic się nie działo, więc nadal chodziłam skrótem do sklepu. Niestety, wkrótce zobaczyłam siatki ogrodzeniowe, pustaki, i materiały budowlane, ale nadal działka nie była ogrodzona, więc wszyscy przez nią przechodzili. Montaż ogrodzeń miał się wkrótce zacząć. Potem zaczęło się budowanie i dobre czasy się skończyły. Nawet jeśli te siatki leśne były bardzo liche,to jednak nie da się przez nie przejść. Nie będę się wdrapywać na czyjś płot, żeby pójść skrótem do sklepu po bułki. Trzeba było jakoś sobie radzić i teraz starałam się chodzić jak najrzadziej na zakupy, albo robić je w drodze z pracy do domu. Mato swoje zalety, bo teraz robię listę zakupów, bo mam za daleko żeby cały czas chodzić do sklepu.

Siatka leśna producent na pewno na mnie nie zarobi, bo takie ogrodzenie mi się nie podoba, a poza tym, może zatrzyma sąsiadów przed przechodzeniem przez działkę, ale złodzieja już nie. Być może później założą sobie coś lepszego niż siatka leśna np. ogrodzenie drewniane a terazto tylko rozwiązanie tymczasowe?