You are currently viewing Skuteczna konserwacja posadzek

Skuteczna konserwacja posadzek

Nie da się ukryć, że dbanie o posadzki w niektórych miejscach jest czymś bardzo ważnym. Przede wszystkim tyczyć się to może takich miejsc jak zakłady produkcyjne zajmujące się produkcją żywności czy też lokale gastronomiczne. Warto wiedzieć o tym, że obecnie znane są metody, które pozwalają na to by posadzki naprawdę skutecznie zabezpieczać.

Akrylowanie posadzek i wykładzin

polimeryzacja wykładzin pcvZ biegiem czasu nawet najbardziej odporne posadzki mogą się uszkadzać. Tyczy się to nawet posadzek wykonanych z betonu. Z biegiem czasu po prostu słabną wiązania i posadzka może zacząć pękać czy się nieco złuszczać. Można jednak temu zaradzić. Bardzo dobrym pomysłem byłoby przeprowadzenie polimeryzacji. Zabieg ten niekiedy określany jest również mianem akrylowania. Od jakiegoś czasu dość dużym uznaniem cieszy się polimeryzacja wykładzin PCV. Zabieg ten należy rozpocząć od bardzo dokładnego wyczyszczenia naszej wykładziny. Jest to krok bardzo istotny ponieważ jeśli posadzka nie będzie wyczyszczona w odpowiedni sposób to polimery po prostu nie będą się jej właściwie trzymać. Zabieg jakim jest polimeryzacja wymaga czasu i nieco zaangażowania. Bywa tak, że na niektórych rodzajach posadzek trzeba nawet dodatkowo przeprowadzić gruntowanie. W przypadku polimeryzacji wykładzin PCV nie będzie to konieczne ale już w przypadku posadzki wykonanej z betonu jest to po prostu obowiązek ponieważ inaczej polimery by zostały wchłonięte.

Na ten moment w Polsce działa wiele firm, które na co dzień zajmują się przeprowadzaniem polimeryzacji posadzek. Warto wiedzieć o tym, że po takim zabiegu posadzka jest niemalże jak lustro. Fakt, że jest ona idealnie gładka sprawia, że powierzchnia ta jest antybakteryjna. Należy też wspomnieć o tym, że takie posadzki są także antypoślizgowe.