You are currently viewing Skuteczna terapia systemowa w Krakowie

Skuteczna terapia systemowa w Krakowie

tom: 0cm; text-align: justify;”>Nie da się ukryć, że na nasze zdrowie psychiczne wpływ ma bardzo wiele czynników. Może nie każdy wie o tym, ale wiele problemów zaczyna się w naszym domu. Rodzina czasem potrafi sprawić, że czujemy się gorzej niż zwykle. Zamiast się wspierać, zaczynamy się kłócić. Rodzice nie zawsze pozwalają dzieciom na rozwijanie swoich pasji, ponieważ ich nie rozumieją. Młodzież natomiast twierdzi, że nie jest w stanie porozmawiać z rodzicami o swoich odczuciach.

tom: 0cm; text-align: justify;”>Czy warto iść na terapię systemową?

tom: 0cm; text-align: justify;”>terapia systemowa krakówFaktem jest to, że każdy może mieć nieco inny pomysł na życie. Samodzielnie na pewno łatwiej jest realizować to, co się zaplanowało. Trudniej bywa wtedy, gdy ma się partnera lub dzieci. Trzeba się liczyć również z ich zdaniem i akceptować to, że nie muszą lubić tego samego co my. W praktyce to się jednak nie zawsze sprawdza. Rodziny mają coraz więcej problemów i często nie wiedzą, co jest ich przyczyną. Na pewno bardzo pomocna byłaby w takim przypadku terapia systemowa Kraków jest miastem, w którym korzysta z niej bardzo wiele osób. Taka terapia często prowadzona jest przez dwóch specjalistów. Każdy z nich jest obserwatorem, który musi znaleźć źródło problemów. Mogą wymieniać swoje spostrzeżenia i dokonywać szerszej analizy. Zadaniem terapeuty nie jest ocena, a wskazania złych nawyków i błędnych rozumowań. Okazuje się, że często rodzice mają zły wpływ na rozwój ich dzieci. Nie potrafią z nimi rozmawiać i zabraniają wielu rzeczy nie dając nic w zamian. Terapeuta pomoże naprawić relacje i nauczy nas jak ze sobą rozmawiać.

tom: 0cm; text-align: justify;”>Wiele osób twierdzi, że najważniejsza w życiu jest rodzina. Okazuje się jednak, że może być również przyczyną naszych problemów psychicznych. Czasem obcy człowiek chętniej nas wysłucha i nie będzie nas krytykował, niż najbliższa rodzina. Warto pójść na terapię, która rodzinę traktuje jako całość i skupia się na tym, aby odnaleźć źródło problemów. Pamiętajmy o tym, że wiele rzeczy udaje się naprawić, tylko trzeba chcieć.