You are currently viewing Skuteczne ocieplenie poddasza

Skuteczne ocieplenie poddasza

Budując dom powinniśmy pamiętać także o tym, aby wykonać go w taki sposób, aby jego eksploatacja była bezproblemowa i tania. Poza tym, że dom powinien być ładny, funkcjonalny i wygodny, to powinien także energooszczędny. Jeśli cały dom wykonamy w odpowiedni sposób to sporo zaoszczędzimy, największą różnicę zauważymy na kosztach ogrzewania.

Jak dobrze ocieplić poddasze?

natryskowe ocieplanie poddaszyNiezależnie od tego jak dobrze nasz budynek zostanie zbudowany, to i tak będą w nim występować tak zwane mostki cieplne. Mostek cieplny, inaczej nazywany mostkiem termicznym, to nic innego niż miejsce w konstrukcji, gdzie możemy odnotować duże spadki ciepła. Takie mostki najczęściej występują w okolicach naroży budynków, otworów okiennych, a także w okolicach łączenia dachu ze ścianami. Najłatwiejszym sposobem na zniwelowanie wspomnianych strat ciepła, jest wykonanie odpowiedniego ocieplenia budynku. Najtrudniej jest poprawnie ocieplić poddasze. Jest to trudne, ale da się to zrobić w skuteczny sposób. Wystarczy zastosować odpowiednią technologię. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się ocieplenie natryskowe. Natryskowe ocieplanie poddaszy jest coraz popularniejsze. Popularność tej metody bierze się przede wszystkim z tego, że jest to bardzo skuteczne metoda ocieplenia. Specjalny materiał nakładany metodą natryskową dostaje się we wszystkie zakamarki, więc cała warstwa ocieplenia jest bardzo szczelna.

Tego typu ocieplenie nie jest wcale droższe od innych rodzajów ociepleń, a jest bezwątpienia skuteczniejsze. Całkiem śmiało można stwierdzić, że to właśnie ten rodzaj ocieplenia da nam najlepszy efekt. Firmę, która wykona takie ocieplenie u nas w domu znajdziemy bez problemu. Jeśli nie znamy takiej firmy, to możemy poszukać w internecie, to napewno coś znajdziemy.