Skuteczne pranie wykładzin i dywanów

 

Niektórzy z nas posiadają w swoim domu dywany na podłogach. Nie da się ukryć, że rozwiązania tego typu są bardzo praktyczne. Dywany jednak z biegiem czasu mogą w dużym stopniu tracić na wyglądzie. Jeśli pojawiają się na naszych dywanach plamyto bardzo często decydujemy się od razu na wymianę dywanu na nowy. Jednak niekoniecznie tak musi być. Z powodzeniem możemy dywan wyprać lub zlecićto fachowcom.

Efektywne techniki czyszczenia dywanów

pranie dywanów w ŁodziDywany mająto do siebie, że bardzo łatwo chłoną różne zanieczyszczenia. Nawet zwykłe codzienne korzystanie z naszego dywanu może doprowadzić do tego, że na jego powierzchni zaczną tworzyć się przebarwienia. Jeśli chcemy usunąć z dywanu widoczne plamyto warto poszukać sprawdzonych specjalistów, którzy tego typu rzeczami się zajmują. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest pranie dywanów w Łodzi można bardzo łatwo wspomnianych specjalistów znaleźć. Metody związane ze świadczeniem tego typu usług są dwie. Dywany można czyścić metodą ekstrakcyjną lub też metodą na wskroś. Nieco rzadziej stosowana jest metoda kapsułkowa, która jest dość drogim rozwiązaniem. Metoda ekstrakcyjna jest najbardziej popularna. W jej przypadku do prania dywanu stosuje się specjalne odkurzacze piorące, które służą na początku do odkurzenia dywanu oraz nałożenia na nie specjalnego preparatu wywabiającego plamy. Ostatnim etapem jest wciągnięcie zabrudzeń przez tenże odkurzacz.

Wspomniana też wcześniej metoda na wskroś polega zaś na zdejmowaniu dywanu i praniu go w specjalnie do tego stworzonych pralkach. Sposób ten jest znacznie bardziej skuteczny od metody ekstrakcyjnej jednak nie da się ukryć, że takie rozwiązanie musi być droższe. W cenie prania dywanu będzie dodatkowo wliczony koszt suszenia oraz dostarczenia dywanu do domu klienta.