Skuteczny sok z noni

Skuteczny sok z noni

 

Nie od dziś wiadomo, że wszelkie lekarstwa na różne dolegliwości pochodzą z natury. Dlatego też nie bez powodu nasze mamy i babcie, stosowały przeróżne specyfiki zielarskie na bóle i choroby dotykające wiele osób. Tak samo robią ludzie na całym świecie.

Czy picie soku z noni przynosi korzyści?

sok z owoców noniZ pewnością spożywanie naturalnych warzy i owoców jest znacznie lepsze niż przyjmowanie ich w formie kapsułek. Sok z cytryny znacznie lepiej będzie się wchłaniał w naturalnej postaci niż w syntetycznej. Jest na rynku wiele naturalnych preparatów, które posiadają cenne witaminy i należy je spożywać na surowo. Jednym z nich jest sok z owoców noni. Jest to inaczej morwa indyjska, która pochodzi z Polinezji, choć jest też uprawiana w wielu innych krajach. Jest to mało wymagająca roślina, z której pozyskuje się olej i sok. Omawiany sok często stanowi składnik środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i wzmacniających odporność. Jest on bogaty w witaminę C, B3, żelazo oraz potas. Niektóre badania naukowe potwierdzają jego cenne właściwości zdrowotne, ale nie są one kompletne i wymagają dalszych prac naukowców. Mówi się, że sok z noni działa przeciwrakowo, ponieważ zawiera pewne składniki, które skutecznie hamują namnażanie się komórek rakowych. Jednakże i te właściwości ciągle wymagają dokładnego zbadania. Polinezyjczycy używają soku z owoców noni na ból brzucha, głowy, dolegliwości skórne czy infekcji związanych z grypą czy drogami oddechowymi. Jest on traktowany jak cudowny lek na większość dolegliwości.

Co do jego spożycia, to wystarczy niewielka porcja dziennie, aby doświadczyć jego cennego działania. Z pewnością stosowanie soku z noni zgodnie z zaleceniami, może przynieść nam korzyści, ale w przypadku różnych schorzeń, warto to skonsultować z lekarzem.