You are currently viewing Solidna suwnica dwudźwigarowa

Solidna suwnica dwudźwigarowa

 

Wszystkie branże przemysłu uzależniają swoją działalność od ciągłości dostaw. Dotyczy to zarówno całych przedsiębiorstw oraz pojedynczych sekcji zakładu lub stanowisk roboczych. Specjalistyczny sprzęt w postaci suwnic umożliwia przedsiębiorstwom pracę bez przestojów technologicznych. Wyróżniamy suwnice o jednym lub dwóch mostach.

Dwudźwigarowa konstrukcja suwnicy

suwnice dwudźwigaroweStosowane obecnie suwnice dwudźwigarowe umieszcza się w miejscach gdzie przenosi się najcięższe ładunki. Wszystkie suwnice dzielimy na jednodźwigarowe i dwudźwigarowe przy czym te drugie cechują się ogromnym udźwigiem. Suwnice pomostowe o dwóch dźwigarach znajdują zastosowanie zarówno w halach jak i na placach składowych zakładów produkcyjnych. Ze względu na duży ciężar przenoszonych ładunków wymagają zbudowania stalowej konstrukcji, na której umieszczone są szyny. Dwa równoległe mosty umieszczone na czołownicach z kołami przemieszczają się po torownicy napędzane silnikami elektrycznymi. Pomiędzy dwoma dźwigarami (mostami) zainstalowany jest cięgnik przemieszczający się wzdłuż dźwigarów. Jest to najważniejszy element budowy suwnicy. To na nim opiera się moc i wytrzymałość całego urządzenia. Cięgniki operują tzw. zawiesiem wykonanym w zależności od potrzeb z liny lub łańcuchów. Wśród suwnic bramowych również występują odmiany dwudźwigarowe do zadań specjalnych. Różnica jest tylko taka, że w tym przypadku po torowisku porusza się cała konstrukcja suwnicy. Suwnice różnią się udźwigiem i rozpiętością. Są produkowane na indywidualne zamówienie.

Przeglądając strony internetowe producentów będziemy mogli w pełni ocenić możliwości i wyspecjalizowanie się tego rynku. Właściwie z tego co widzimy na stronach dla producentów nie ma rzeczy niemożliwych. Jezeli dysponujemy w hali starym torowiskiem to można je dostosować do nowych suwnic i odwrotnie.