Sposób na zdobycie większej ilości polubień

Biorąc pod uwagęto, jak obecnie dużo jest popularnych kont na Instagramie, chcąc się na nim wybić można szybko tę motywację utracić nie wierząc, że istnieją większe szanse, aby zrównać się z tymi najpopularniejszymi kontami. Tymczasem nie jestto wcale niemożliwe i wystarczy poznaćto, jak funkcjonuje sam algorytm Instagrama.

Jak zwiększyć ilość polubień?

jak zdobyć polubienia na instagramieOd kilku lat Instagram promuje konta mające aktywnych obserwatorów, co wydaje się być logiczne. Skoro post cieszy się wysoką aktywnościąto znaczy, że jest ciekawy i warto go pokazać większej ilości osób. Jak zatem wbić się w ten algorytm i tym samym jak zdobyć polubienia na instagramie oraz komentarze i obserwacje? Przede wszystkim warto publikować w godzinach w których nasi obserwatorzy są najbardziej aktywni. Ten podgląd znajdziemy w statystykach dostępnych dla kont firmowych dlatego warto przejść na tę opcję. Drugą sprawą jest długość wpisu. Instagram w statystykach zapisuje nawetto, jak dużo czasu spędziliśmy na danym poście. Dlatego warto dodawać dłuższe wpisy z ciekawym wstępem, aby użytkownicy kliknęli „więcej” zamiast ignorować dalszą część wpisu i przejść do kolejnego zdjęcia. W notatce warto też umieścić pytanie do użytkowników zachęcając ich tym samym do komentowania oraz oczywiście odpisywać na te komentarze im szybciej, tym lepiej. To wszystko przekłada się na zwiększoną aktywność konta i lepsze jego pozycjonowanie przez sam serwis.

Oprócz tych działań, warto wykupić sobie choć raz opcję promowania przez Instagram i wybrać do tego najlepsze nasze zdjęcie. Dodawać przy tym wiele interaktywnych materiałów na story na które również użytkownicy mogą reagować. Należy też używać hashtagów, które nie tylko opisują nasze zdjęcie, ale również w których najpopularniejsze posty mają zbliżoną ilość polubień do naszych.