You are currently viewing Sprawdzona maska z filtrem

Sprawdzona maska z filtrem

Już od dwóch lat żyjemy w nowej, pandemicznej rzeczywistości, która diametralnie zmieniła nasze życie. Konieczność zachowania dystansu, zasłanianie ust i nosa, a także częste dezynfekowanie rąk, zdominowało nasze codzienne funkcjonowanie.

Jaką kupić maskę?

certyfikowana maska z filtrem ffp3Obostrzenia dotyczące codziennego życia, zmieniają co jakiś czas, gdyż wirus jest nieprzewidywalny. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu, konieczne było zakładanie maski zaraz po wyjściu z domu, a dziś trzeba to robić jedynie w zamkniętych miejscach takich jak : szkoła, zakład pracy, komunikacja miejska czy sklepy. Do tego celu trzeba nabyć maskę ochronną, która może mieć formę jedno lub wielorazowej. Wielorazowe maski mogą być wykonane z bawełny z podszewką z flizeliny, specjalnej włókniny czy też innego materiału z domieszką elastyny. Maski posiadają gumki do zakładania na uszy oraz często także uszczelkę na nos, która ułatwia szczelne dopasowanie jej do twarzy. Jeżeli zależy nam na wysokiej skuteczności i ochronie, to najlepsza będzie certyfikowana maska z filtrem FFP3, ponieważ jako jedyna gwarantuje ochronę na poziomie dziewięćdziesiąt dziewięć przecinek dziewięćdziesiąt dziewięć procent. Dzięki niej można się czuć bezpiecznie, gdyż filtr wyłapie wszelkie zagrożenia takie jak: wirusy, bakterie, grzyby, alergeny czy pyłki. Jednakże trzeba pamiętać, że żadna maska nas nie ochroni przed zakażeniem, jeżeli będzie niewłaściwie użytkowana. Koniecznie muszą być jednocześnie zasłonięte usta i nos, a wdychane powietrze powinno przechodzić przez filtr.

Jeżeli chodzi o ceny masek, to są one dość mocno zróżnicowane, ponieważ zależą od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się rodzaj maski, materiał z jakiego została wykonana, producent oraz ilość jaką jednorazowo kupujemy – im więcej, tym taniej.