Stabilne i bezpieczne choinkowe rusztowania

Sąsiad ostatnio mnie zaczepił, że przydałaby mu się pomoc. Jako że ja zawsze jestem chętny do podawania pomocnej dłoni,to od razu zapytałem się, w czym problem. Sąsiad planował przemalować sobie dom, ale w jego przypadku, a chodzi o problemy z plecami, w pojedynkę nie byłby w stanie tego zrobić. Stwierdziłem, że chętnie mu pomogę, o ile ma do tego wszystkiego potrzebny sprzęt.

Korzystanie ze stabilnych rusztowań choinkowych

stabilne rusztowanie choinkoweI tutaj niestety spotkało mnie rozczarowanie. Okazuje się, że sąsiad oczywiście miał wszystko, co potrzebne były do malowania, ale biorąc pod uwagę wysokość jego domu, zaproponowana przez niego drabina była nie tylko ledwo wystarczająco, co przede wszystkim bardzo niebezpieczna. Powiedziałem mu otwarcie, że na taką pracę nie będę się pisał, bo o wypadek będzie bardzo łatwo, a sam mam zbyt wiele obowiązków czekających, by ryzykować przywiązanie do łóżka ze złamaną nogą. Zaproponowałem jednak, że mogę pożyczyć od kolegi z pracy stabilne rusztowanie choinkowe, które rozwiązałoby wszystkie problemy, z jakimi musieliśmy się zmierzyć. Znajomy, jako że często pracował na pewnych wysokościach, musiał być zaopatrzony w takie rusztowanie, a że dobrze się z nim znałem,to zapytałem o jego użyczenie. Oczywiście nie było z tym żadnych problemów i na weekend umówiłem się z sąsiadem, że przyjadę z odpowiednim sprzętem i raz dwa uwiniemy się z całą pracą, którą przygotował.

Sąsiad przyznał mi od razu, że faktycznie, głupotą było proponowanie malowania na takiej wysokości na trzęsącej się drabinie. Rusztowanie od kolegi było bardzo stabilne i pozwoliło na bezproblemowe odmalowanie domu, bez zbędnego strachu oto, że coś się może stać. A rusztowanie spodobało się sąsiadowi na tyle, że już pytał gdzie może takie kupić.