Stoły i meble warsztatowe

Praca w warsztacie wymaga korzystania z wielu typów narzędzi, które muszą być oczywiście umieszczane w konkretnych miejscach. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiednich rodzajów mebli, które pozwalają na utrzymanie porządku w warsztacie. Jednym z tego rodzaju mebli jest przede wszystkim stół, który stanowi centralny punkt każdego mniejszego lub większego warsztatu.

Stoły niezbędne do pracy w warsztacie

stół metalowy warsztatowyNowoczesne stoły używane w warsztacie mogą być wyposażane w wiele modułów. Stół metalowy warsztatowy wyposażony w trzy moduły nadaje się idealnie do prac w warsztatach samochodowych. Modułyto części stołu, które są wyposażane w specjalne, metalowe szuflady, gdzie możemy pomieścić nie tylko narzędzia, ale także wkręty, śruby czy inne elementy których potrzebujemy do pracy. Oprócz samego blatu stołu i modułów, wiele mebli warsztatowych posiada nadstawki, które mogą być wykonywane z wytrzymałej blachy perforowanej. Nadstawka może być dobierana pod względem wysokości, a na niej często są zamocowane dodatkowe półki, które służą do przechowywania akcesoriów. Na nadstawce są także malutkie wieszaki, które pozwalają na powieszenie narzędzi takich jak obcęgi, kombinerki czy klucze płaskie. Dzięki ergonomicznej budowie, stół warsztatowy z nadstawką może być wykorzystywane przez mechaników, którzy chcą mieć wszystkie niezbędne narzędzia pod ręką, aby móc po nie często sięgać wygodnie.

Stoły tego typu możemy umieszczać w halach firmowych, ale także w swoich domach. Jeżeli chcemy, aby nasz domowy warsztat był umeblowany w sposób profesjonalny, musimy skorzystać z oferty fachowych sklepów, oferujących wytrzymałe meble. Dzięki sztywnej konstrukcji są one także odporne na znaczne obciążenia, wywołane dużą ilością stalowych narzędzi.