Stosowanie dysz ciśnieniowych typu bomba do czyszczenia rur

Na polskim rynku znajduje się wiele urządzeń, za pomocą których można oczyszczać kanalizację. Okazuje się, że wiele z tych urządzeń nie bardzo nadają się do przepychania rur. Lepiej korzystać ze sprawdzonych metod i sprzętów, a takimi są z pewnością dysze ciśnieniowe.

Dysza oraz urządzenie do prowadzenia i ochrony węża ciśnieniowego

dysze ciśnienioweTego typu urządzenia można kupować w różnych wersjach. Dostępne są np. dysze ciśnieniowe typu bomba. Takie dysze są nie tylko duże, ale również ciężkie. Nadają się one idealnie do czyszczenia kanalizacji o średnicy do 1000mm. Stopień oczyszczania w przypadku użycia dyszy typu bomba jest bardzo wysoki. Pomimo swojej wagi są w stanie bardzo dokładnie oczyścić kanalizację. Dodatkowo dużą zaletą stosowania dysz typu bomba jest fakt, że z ich pomocą można usuwać tłuszcze z rur kanalizacyjnych. Warto stosować dysze ciśnieniowe do udrażniania rur. Zakres stosowania dyszy ciśnieniowej typu bomba wynosi od 500 do 1000mm. Kąt wypływu wynosi dokładnie 30 + 60 stopni. W dyszy ciśnieniowej typu bomba znajduje się aż 16 otworów! Rozmiar śruby strumieniowej w takiej dyszyto M8. Średnica i długość wynoszą odpowiednio 110 x 145. Jednak sama dyszato jeszcze nie wszystko. Jestto zaledwie jeden element wchodzący w skład całego systemu służącego do czyszczenia kanalizacji. Potrzebne jest urządzenie nazywane często bananem. Jestto specjalistyczne urządzenie, które służy do prowadzenia i ochrony węża ciśnieniowego.

Za pomocą węża wprowadza się do rur kanalizacyjnych wodę pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu wszystkie osady, nieczystości zostają z kanalizacji usunięte. Później można przeprowadzić dokładną inspekcję przy użyciu kamery w oczyszczonych rurach kanalizacyjnych. To pozwoli dowiedzieć się, czy rury kanalizacyjne są sprawne i nie mają żadnych uszkodzeń mechanicznych.