Sufit na wiele sposobów

Jak ciekawie zaaranżować sufit w mieszkaniu, aby stał się ciekawą jego ozdobą, a nawet główną dekoracją przestrzeni? Jak w prosty i nieinwazyjny sposób naprawić błędy konstrukcyjne, ukryć wady i ubytki, ujednolicić przestrzeń, a może ukryć prowadzone na suficie instalacje? Budowa podwieszanego sufitu rozwiązuje wiele problemów i stwarza wiele możliwości.

Zalety i aranżacje sufitu naciąganego

sufit naciąganyPodwieszenie sufitu na specjalnie przygotowanej do tego konstrukcji z użyciem płyt kartonowo-gipsowychto dość popularne rozwiązanie, stosowane w wielu domach czy instytucjach użytku publicznego. To najprostszy sposób na ukrycie wszystkich instalacji, kabli, ubytków czy defektów samego sufitu. Obecnie jednak mamy do czynienia z nowym rodzaje sufitu podwieszanego, a jestto sufit naciągany. Rozwiązanieto posiada wszystkie zalety tradycyjnej konstrukcji podwieszanej, oraz wiele innych. Poza maskowaniem tego, co chcemy ukryć, może także wyeksponowaćto, co chcemy pokazać. Sufit naciągany bowiemto ozdoba sama w sobie. Wszystkoto dzięki nieograniczonym możliwościom kolorystycznym. Bogactwo kolorów, wzorów, grafik i efektówto ogromne pole do popisu dla projektanta. Te nowoczesne konstrukcje są ponadto bardzo proste w montażu, a same prace są pracami czystymi, bez wiercenia, piłowania, docinania i szlifowania. Sufit ten składa się ze specjalnej folii, którą przed wsuwaniem do profili zamontowanych na ścianie nagrzewa się gorącym powietrzem. Dzięki temu folia zwiększa swoją powierzchnię i łatwo jest ją naciągnąć. Po schłodzeniu napina się i tworzy gładką membranę.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość nadrukowania na folię każdej wybranej grafiki, nawet grafik 3D. W podobny sposób można otrzymać na suficie powierzchnię lustrzaną, która pozwoli na optyczne powiększenie wnętrza, lub też sufit podświetlany z ukrytymi pod folią paskami oświetlenia ledowego.