Suknie druhen na ślubie

Ślubto niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu – wymaga ono nie tylko odpowiedniego przygotowania psychicznego, ale też… organizacji. Zazwyczaj obowiązki związane z planowanie bierze na siebie panna młoda wraz z rodzicami czy siostrami. Do Polski zaczyna docierać moda z Zachodu na druhny, które pomagają pannie młodej przed i podczas ślubu.

suknia-slubnaDruhnami najczęściej zostają siostry, przyszłe szwagierki czy też bliskie przyjaciółki panny młodej. Ich zadaniem podczas ślubu jak i wesela jest pomaganie pannie młodej oraz zdejmowanie z niej niektórych obowiązków. Druhny odpowiedzialne są za przygotowanie panny młodej – pomoc przy włożeniu sukni, jak również odprowadzenie jej do kościoła.

Podczas wesela pomagają one poprawiać makijaż, służą niezbędnymi przyborami (plastry, puder) oraz dbają oto, aby gościom niczego nie brakowało.
Panny młode pragną, aby druhny wyglądały jednakowo – w tym celu zatrudniana jest krawcowa, która szyje cztery lub pięć podobnych sukien. Suknie wykonane są z trwałych materiałów – powinny również zapewniać wygodę. Jaki styl powinny utrzymywać tego typu kreacje? Mogą byćto z powodzeniem suknie wieczorowe, czyli takie, które sięgają kostek u nóg i najczęściej posiadają głęboki, wcięty dekolt. Suknie tego typu pozwalają skutecznie wydłużyć sylwetkę oraz nadają wiele elegancji osobom, która je noszą. Pięknie wyglądać będą suknie o szyfonowym lub jedwabnym dole. Jakie kolory wybrać? Tu pojawia się poważny problem – druhny powinny wyglądać pięknie, ale nie mogą one przyćmiewać wyglądu panny młodej. Najczęściej wybierana kolorystykato barwy pastelowe: pudrowe róże, subtelne turkusy, ale również połączenia dwóch kolorów. Może byćto sukienka o czarnym gorsecie oraz delikatnym, pudrowym dole. Sukienki nie powinny mieć natomiast krzykliwych kolorów – ostre czerwienie nie są wskazane.

Również dodatki powinny być odpowiednio wyważone – warto postawić na niewielkie kolczyki-perełki lub subtelną, cienką bransoletkę i zrezygnować już z innej biżuterii.