You are currently viewing Szklane panele – materiał aranżacyjny do kuchni

Szklane panele – materiał aranżacyjny do kuchni

Panele szklane są uważane za alternatywę dla płytek ceramicznych, są odporne na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur, a na dodatek pięknie prezentują się zarówno w kuchni, jak i w łazience czy salonie.

Szklane panele odporne na zabrudzenia

panele szklaneUmieszczając panele do kuchni czy innego pomieszczenia, możemy mieć pewność, że tego rodzaju materiały aranżacyjne zapewnią niesamowity efekt wizualny. Szklane panele kuchenne mogą posiadać piękne motywy graficzne lub być jednolite kolorystycznie. Szkło do kuchni jest coraz częściej wybierane ze względu nie tylko na element dekoracyjny ale na swoją praktyczną funkcję. Szkło stosowane jako materiał aranżacyjny prezentuje się nowocześnie, dodatkowo jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. odporny i trwały na zabrudzenia, nie niszczy się pod wpływem gorącej pary czy zimnej wody z kranu. Oryginalny efekt wizualny zapewnią nam przede wszystkim tafle z motywami wybranymi przez nas samych – możemy skorzystać z gotowych wzorów lub zaprojektować własną grafikę. Szkło hartowane doskonale prezentuje się w połączeniu z nowatorskim oświetleniem, zwłaszcza z diodami oraz kinkietami. Montaż szkła laminowanego na ścianę jest bardzo szybki i czysty, a zamawia się je na wymiar, także z uwzględnieniem miejsc na gniazdka elektryczne. Montaż odbywa się bezfugowo, ponieważ w fugach bardzo często gromadzą się mikroskopijne drobnoustroje i wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Panele szklane w kuchni czy łazience możemy również przymocować za pomocą stalowych dystansów, uzyskując bardzo ciekawą dekorację wnętrza. Szkło hartowane, z którego produkowane są szklane panele wytrzymuje nie tylko bardzo wysokie temperatury oraz nawet silne uderzenia. Płaska powierzchnia szkła pozwala na łatwe czyszczenie paneli szklanych kuchennych oraz łazienkowych. Szklane panele, oprócz wielu zastosowań w kuchni i salonie, bardzo ciekawie wyglądają także w łazienkach. Właściwości paneli szklanych, dowolne wymiary i fotografie pozwalają swobodnie łączyć szkło z glazurą czy pokrywać nim nawet całe ściany.

Laminowane panele rewelacyjnie prezentują się również na drzwiach kabin prysznicowych i we wnękach, gdzie podświetlając je uzyskujemy świetny efekt. Najważniejszą cechą szkła dekoracyjnego jest odporność na wilgoć i wodę, co jest niezwykle ważne w jego zastosowaniu w łazience.