Szkolenia BHP dla pracowników biurowych

Wiele osób widząc pracę pracownika biurowego stwierdzi, że nie jest on narażony na żadne zagrożenia. Siedzi większość dnia przed komputerem, co złego mogłoby mu się stać? W tym artykule pokażę Ci jak ważne jest zadbanie o jego bezpieczeństwo i zdrowie.

BHP pracowników administracyjno biurowych

szkolenie okresowe bhp dla pracowników administracyjno-biurowychSzkolenie okresowe bhp dla pracowników administracyjno-biurowych powinno odbywać się nie rzadziej niż co 6 lat. Nie są oni narażeni w pracy na zbytnie zagrożenia, więc jestto jak najbardziej zrozumiały okres. Jednocześnie szkolenia BHP w przypadku takich pracowników pełnią ważną funkcję – mówią o ergonomii pracy. Jeżeli osoba pracuje 8 godzin przed komputerem,to wbrew pozorom jest narażona na wiele niebezpieczeństw, które zaczną ujawniać się po pewnym czasie. Mam tutaj na myśli przede wszystkim różne schorzenia kręgosłupa, problemy ze wzrokiem, kolanami, czy też nadgarstkami. Dla wielu osób być może brzmito śmiesznie, jednocześnie bez zachowania odpowiednich zasad ergonomii pracy przed komputerem poważne komplikacje mogą wystąpić nawet po kilku latach pracy. Ito w bardzo młodym wieku. Niestety wielu pracowników ignoruje tego typu zalecenia, co przekłada się na ich problemy zdrowotne. Warto również zwrócić uwagę nato, że przepisy BHP dotyczące pracy przed komputerem, szczegółowo opisują odpowiednią pozycję pracownika, wysokość biurka, położenie monitora. To wszystko jest bardzo istotne ze względu na zdrowie. Natomiast jeżelito kogoś nie motywuje,to powinny kary finansowe za niewłaściwą ergonomię pracy.

Nie powinniśmy lekceważyć wskazówek otrzymywanych na okresowych szkoleniach BHP. Nawet w pozoru bezpiecznej pracy takiej jak praca biurowa na pracowników czyha wiele zagrożeń. Tylko tutaj wydają się one niepozorne, a problemy pojawią się po latach.