Szukaj tylko odpowiedzialnych hodowców!

Wszyscy czasem odwiedzamy sklepy zoologiczne i widzimy w nich wszystkie te słodkie szczeniaki, które tam sprzedają. Czasami nie możemy wytrzymać, patrząc na ich smutne twarze w małych klatkach, w których spędzają cały dzień. Twoje dziecko przychodzi do ciebie i prosi cię, aby kupić mu szczeniaka. W taki sposób czujesz się winny, jeśli nie kupisz mu tego ślicznego szczeniaka.

sklep zoologicznyKupując szczeniaka, czujesz, że pomagasz zwierzęciu i również sprawiasz, że Twoje dziecko jest szczęśliwe. Prawda jest taka, że nie pomagasz zbyt wiele – zwalniasz miejsce w sklepie dla innego szczeniaka, który zastąpi tego, którego właśnie kupiłeś. Szczenięta, które kończą się w sklepach zoologicznychto często szczenięta hodowane przez nieodpowiedzialnych hodowców. Sąto hodowcy, którzy rozmnażają tylko dla zysku. Mają tak wiele szczeniąt, dla których nie mogą znaleźć dobrego domu.
Więc co robią? Oni sprzedają szczeniaka do sklepu zoologicznego, a następnie sklep zoologiczny trzyma szczeniaka, aż ktoś przyjdzie i kupi szczeniaka. Te szczenięta są zwykle nie prawidłowo sprawdzane pod względem zdrowia. Szczenięta są hodowane przez ludzi, których głównym celem jest zysk. Abyto zrobić, muszą mieć mioty w roku, aby utrzymać swój biznes. Muszą także mieć kogoś, kto będzie chciał je kupić i rozpowszechniać w ramach tych sklepów zoologicznych. Szczenięta, które przechowywane są w skrzynkach lub klatkach przez kilka pierwszych miesięcy ich życia nie są uspołecznione prawidłowo. Są one w kontakcie z wieloma ludźmi i widzą inne szczeniaki, aleto nie jest właściwa opcja poznawania świata. Będąc w więzieniu na pewno nie czują się dobrze. W rezultacie, wiele sklepów zoologicznych sprzedaje szczenięta u których występują problemy z powodu stresu i niepokoju. Są one również trudniejsze do wychowania.

Dlatego patrz się w jakim w sklepie zoologicznym robisz zakupy. Musito być sklep zoologiczny dla którego ważniejsza niż zysk jest przyjazna zwierzętom hodowla. Sklepy zoologiczne tego rodzaju zwykle mają wyższe ceny – aleto właśnie dlatego, że pieski te są lepiej traktowane.