You are currently viewing Szybkie czyszczenie mebli

Szybkie czyszczenie mebli

Nasze domy i mieszkania są miejscami, w których chcemy się czuć komfortowo i swobodnie. Dlatego też regularnie je sprzątamy i odświeżamy. Jednak nie każdy potrafi to robić dokładnie, czego efektem mogą być brudne poszczególne miejsca.

W jaki sposób dokładnie wyczyścić meble?

czyszczenie mebliMyśląc o sprzątaniu, najczęściej mamy na myśli dywany, podłogi czy ewentualnie kurze na szafkach i półkach. Oczywiście brud gromadzi się wszędzie, także na meblach, lampach czy tapicerce. Odkurzaczem możemy zebrać z nich okruchy, sierść zwierząt, piach czy kurz, ale trwałych zabrudzeń on nie usunie. Z mebli drewnianych łatwo wyczyścić większość zabrudzeń, ponieważ wystarczy mokra ścierka lub gąbka i nieco odpowiedniego detergentu. Jednak tapicerki mebli już tak łatwo nie wyczyścimy, bo istnieje duże ryzyko jej przemoczenia, jeżeli użyjemy zbyt dużej ilości wody. Ponadto czyszczenie mebli tapicerowany nieodpowiednimi metodami może jedynie utrwalić plamy albo sprawić, że staną się jeszcze większe. Najlepiej z tym problemem udać się do profesjonalnej pralni mebli, gdzie fachowcy przy użyciu specjalistycznego sprzętu są w stanie niemalże odnowić mebel. Czyszczenie mebli może się obyć na sucho lub na mokro, w zależności od ich rodzaju oraz zabrudzenia. Firmy, które zajmują się czyszczeniem mebli, przeważnie przyjmują fotele, kanapy i narożniki tapicerowane, ale także mogą wyczyścić materace, plecaki czy wózki. Dzięki im usługom możemy mieć pewność, że powierzone meble będą idealnie wyczyszczone i odświeżone.

Cena takiej usługi jest ściśle uzależniona od rodzaju powierzonego mebla oraz zabrudzeń jakie muszą być usunięte. Do czyszczenia mebli przeważnie są stosowane specjalne detergenty, których nie kupimy w drogerii czy zwykłych sklepie z chemią gospodarczą.