Taśmy odblaskowe – metody aplikacji

Taśmy odblaskowe – metody aplikacji

Na rynku możemy spotkać 3 rodzaje popularnych taśm odblaskowych. Jedne będę dotyczyły taśm do tkanin. Jeszcze inne są stosowane na karoseriach aut. 

W zależności od wyboru taśmy każda z nich jest dobra. Zapewnia lepszą widoczność oraz bezpieczeństwo na drodze. Jednak, aby służyły nam na dłużej ważna jest metoda aplikacji. Sprawdź, jak prawidłowo nakładać taśmy odblaskowe. 

Taśmy dla samochodów

taśma odblaskowa 3mMetoda formy samoprzylepnej taśmy pcv jest dość czasochłonna. Mimo wszystko taśma odblaskowa 3m jest stosowana na samochodach osobowych i nie tylko. Profesjonalna taśma znalazła swoje zastosowanie w transporcie wielkogabarytowym. Samoprzylepna taśma odblaskowa 3m jest elementem ciężarówek oraz hal magazynowych. W celu nałożenia taśmy należy odtłuścić powierzchnię środkiem czyszczącym. Polietylenowa taśma odblaskowa 3m musi być nałożona na suchą powierzchnię. Przed przystąpieniem do klejenia warto dokonać niezbędnych pomiarów. Do tego celu warto użyć linijki oraz zmywalnego markera. W kolejnym kroku możemy przystąpić do klejenia. Za pomocą delikatnego przyłożenia taśmy dopasujmy ją do naniesionych wymiarów. Gdy mamy pewność, że taśma odblaskowa 3m jest przyklejona równomiernie możemy ją docisnąć np. z pomocą rakla. 

Prasowane taśmy do tkanin 

Metoda nałożenia opiera się na użyciu żelazka. W przypadku taśmy prasowanej możemy skorzystać z dwóch rodzajów metod. Pierwsza z nich polega na przyłożeniu żelazka o temp. 90 stopni na 10 sekund oraz ściągnięciu folii. W kolejnym kroku należy przyłożyć żelazko nagrzane 120-140 stopni na 30-40 sekund. Druga metoda wymaga użycia temp. 120-140 stopni i ściągnięciu folii na gorąco. 

Naszywane taśmy do tkanin 

Stosowanie taśmy w formie naszywki jest dość proste. D tego celu możemy użyć szycia ręcznego oraz mechanicznego. W zależności od sposobu taśma odblaskowa 3m jest dobrym sposobem na posiadanie odblasku na ubraniach roboczych oraz wymagających częstego prania.