You are currently viewing Terrarium dla węża

Terrarium dla węża

Hodowla węży wiąże się z zapewnieniem im odpowiednich warunków do rozwoju. Potrzebują one specjalnego terrarium oraz dopasowanej diety. Jeśli myślimy nad rozpoczęciem hodowli tych zwierząt, powinniśmy poczytać na ten temat. Jak zatem stworzyć wężom właściwe lokum? Jak je wyposażyć? Czym karmić takie gady?

Jak wyposażyć terrarium dla węża zbożowego?

akcesoria do terrarium dla wężaWąż zbożowy to popularny gatunek gada, który zamieszkuje coraz więcej domów. Wiele osób decyduje się na jego hodowlę ze względu na ciekawy wygląd oraz łatwość opieki nad nim. To istotne, zwłaszcza dla początkujących terrarystów. Węże zbożowe zamieszkują w naturze głównie na terenach leśnych. To właśnie taki klimat będziemy musieli odtworzyć w naszym terrarium. Dlatego, jeśli chodzi o akcesoria do terrarium dla węża zbożowego, musimy zaopatrzyć się w rośliny występujące naturalnie w jego środowisku. Węże te uwielbiają również różnego rodzaju liany, konary czy kamienie. Lubią także skryć się w kryjówka, na przykład w jamkach z płaskich głazów. Powinniśmy im zapewnić dobrą kryjówkę zarówno po ciepłej, jak i tej zimniejszej stronie terrarium. Węże wymagają także odpowiedniej temperatury panującej w terrarium. W tak zwanym punkcie cieplnym temperatura powinna wynosić około 32 stopnie Celsjusza. W reszcie lokum powinna mieć około 27 stopni. Nocą natomiast, powinna nieco spaść – jednak nie powinna być mniejsza od 24 stopni. Węże te lubią także, kiedy wewnątrz terrarium panuje półmrok.

Hodowla węża zbożowego nie jest mocno wymagająca. Z tego powodu gady te są najczęściej wybierane przez początkujących terrarystów. Wystarczy zapewnić im odpowiednie warunki oraz karmić dopasowanym pokarmem, na przykład drobnymi gryzoniami. Jeśli zapewnimy właściwe terrarium i akcesoria do niego, nasz wąż z pewnością będzie prawidłowo się rozwijał.