Transport maszyn jako pomysł na biznes

Branża transportowa od zawsze mnie interesowała i wiązałem z nim swoją przyszłość. Niestety, zanim skończyłem studia z logistyki, nabrałem doświadczeniato branża bardzo się rozrosła. Pełno było firm oferujących przewozy osobowe, przeprowadzki, a nawet transport samochodów i motocykli.

Transport maszyn w województwie lubuskim

transport maszyn i urządzeń lubuskieKonkurowanie cenami powoli się kończyło, poniżej pewnego pułapu zejść nie można. Nowsze samochody czy jeszcze lepsza obsługa? To też było za mało. Musiałem wymyślić coś, co przyciągnie klientów, będzie dochodowe, ale jednak będzie się różnić od oferty innych przedsiębiorstw. Po długich rozmyślaniach postawiłem na transport maszyn i urządzeń lubuskie. Jestto dziedzina specjalistyczna, wymagająca posiadania doskonałej floty. W województwie lubuskim działa wiele fabryk, więc miałbym odbiorców. Jak maszyna się zepsujeto trzeba ją oddać do naprawy. Jak kupuje się nowe urządzenieto trzeba je dostarczyć do firmy. Kupiłem zatem jedynie specjalistyczne auta, z dobrymi zabezpieczeniami, pasy transportowe, a także pojazd HDS. Będzie on potrzebny do załadunku i rozładunku maszyn. Założyłem stronę internetową by móc się reklamować, zamówiłem też wizytówki. Rozsyłałem maile z propozycją współpracy do każdej fabryki produkcyjnej w regionie. Wiedziałem, że nawet jeśli część nie odpisze lub nie będzie zainteresowanato znajdzie się choć jeden klient, skłonny przystać na moje warunki. Faktycznie, odpowiedziało tylko pięć przedsiębiorstw.

To mnie jednak nie martwiło. Pięć lepsze niż zero. Mogłem się potem pochwalić doświadczeniem i udana współpracą, więc łatwiej mi było pozyskiwać kolejnych klientów. Rozwój firmy jest bardzo ważny, zatem nie oszczędzałem na tym. Kupowałem nowe pojazdy, zatrudniałem nowych pracowników.