Wakacje w ekologicznych domkach w Zakopanem

Jak wyjechać na tanie wakacje w góry?

Najbardziej oblegana miejscowość w górachto Zakopane. Co zrobić, aby na swoich wakacjach nie zostawić całego portfela?

Miejsce noclegu.

Jestto najważniejszy punkt przy każdej wyprawie, nie ważne czy w góry, czy nad morzem. Najtaniej jest, kiedy posiadamy swój własny namiot. Nie warto jednak rozbijać się na dziko, gdyż możeto rodzić dodatkowe problemy w postaci braku miejsca, gdzie można się umyć jak i wielce prawdopodobne spotkanie z dzikimi zwierzętami.
Pola namiotowe nie są zbyt dużym wydatkiem. Nie są tak drogie jak domki Zakopane czy tym bardziej apartamenty.
Jedyny minus jest możliwość przecieknięcia namiotu a także jesteśmy narażeni na niskie temperatury panujące niekiedy w nocy.
Jeżeli nie chcemy być narażeni na każdą zmianę temperatury jak również na równie zmienne warunki pogodowe panujące w górach,to warto wtedy rozejrzeć się za domkami w okolicy. Im dalej od centrum miasta tym zwykle jest taniej. Nie warto inwestować w apartamenty, gdyż kiedy jedziemy poto, by aktywnie odpoczywać,to nie potrzebny nam jest telewizor, dostęp do internetu jak również inna, całkowicie zbędna elektronika. No chyba, że ktoś jedzie na wakacje by robićto samo, co robi w domu, jednak taniej będzie po prostu nie ruszać się nigdzie na wakacje.

Tanie jedzenie.

Największym problemem na wakacjach są bardzo wysokie ceny posiłków, którymi zwykle się nie najadamy. Dobrym rozwiązaniem jest poszukać knajpki, która serwuje smaczne i tanie jedzenie. Można takie spotkać nieco dalej od głównych punktów turystycznych. Czeka nas wtedy nieco dłuższy spacer ale opłaci sięto w postaci kilku złotych mniej za ciepły posiłek. Należy jednak uważać na miejsca, gdzie jedzenie nie jest robione w zbyt czystych warunkach, gdyż przez coś takiego możemy być na kilka dni całkowicie wyłączeni z życia przez złapanie jakiegoś wirusa.
Dobrze jest także poszukać sklepu, w którym ceny będą bardziej przystępne niż w miejscach obleganych przez turystów.
Jeżeli na wakacje jedziemy samochodem,to dobrym pomysłem będzie zabieranie jedzenia, które nie popsuje się przy wysokiej temperaturze. Sąto produkty suche takie jak chlebki ryżowe a także dania błyskawiczne, które wystarczy zalać wodą. Dobrze sprawdzą się również puszki konserwowe. Nie polecamy jednak brać produktów mlecznych, gdyż po kilku godzinach w wysokiej temperaturze, może nas czekać niemiła niespodzianka po zjedzeniu.
Zabieranie jedzenia wcześniej kupionego ma swoje plusy, gdyż jemyto, na co mamy ochotę w cenie, która nie jest podwojona, jakto jest w przypadku sklepów w często odwiedzanych miejscowościach.
Przy takim wyjeździe nie należy również przesadzać z „okazyjnymi przekąskami” jak lody czy piwo, gdyż w restauracjach i barach ceny takich przyjemności są dosyć wysokie a nie jestto przecież najzdrowsza rzecz jaką nasz organizm potrzebuje.

Warto jest szukać tańszych alternatyw, gdyż wyjazd w góry niekiedy równa się z wydaniem około 1500 złotych na jednego uczestnika. Nie można również ciągle się ograniczać, gdyż może się zdarzyć, że zwiedzimy jedynie sklepy oddalone od miejsca naszego noclegu o kilka lub kilkanaście kilometrów.

Dodaj komentarz