Wakacje w górach

Wypoczynek w polskich Tatrachto opcja coraz częściej wybierana nie tylko przez polskich turystów. Rozbudowana baza noclegowa, dostępność różnorodnych atrakcji i przede wszystkim wspaniałe widoki -to wszystko sprawia, że góry cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem.

Stolica polskich Tatr, jaką bez wątpienia jest Zakopane, przeżywa oblężenie nie tylko zimą, kiedy zjeżdżają tam entuzjaści narciarstwa i snowboardu. Zaśnieżone szlaki, tak uwielbiane zwłaszcza przez początkujących narciarzy,to przede wszystkim opcja dla lubiących aktywny wysiłek, ale w góry jeżdżą też inni, którzy nie chcą, lub nie mogą w ten sposób spędzać urlopów. Dla nich najlepszym czasem na odpoczynek jest lato, kiedy można rozłożyć kocyk na polanie i nacieszyć oko przepięknymi widokami Tatr. W lipcu czy sierpniu przyjeżdża na Podhale coraz więcej turystów, ale wciąż łatwiej tam wtedy znaleźć miejsce noclegowe, niż zimą. Dlatego do wyboru są domy, domki, apartamenty i przede wszystkim pokoje w pensjonatach i hotelach.

Baza noclegowa jest duża, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dużego zróżnicowania cenowego nie ma się jednak co spodziewać, bo konkurencja jest tak duża, że tylko luksusowe apartamenty mogą pozwolić sobie na windowanie cen. Większość walczy o klienta przede wszystkim lokalizacją, ale też wysokim poziomem domowych posiłków, które są nie tylko obfite, ale i smaczne. Jeśli trafimy dobrze,to oprócz pięknych widoków, mamy też zagwarantowaną ucztę kulinarną, która na długo zostanie w naszej pamięci.