Walory mgiełki wodnej w upale

W letnie dni upalne, kiedy temperatura przekracza możliwości człowieka i powoduje różnego rodzaju schorzenia, lekarze nie na darmo głoszą potrzebę wypijania co najmniej 2 litrów wody dziennie i nie jestto górna granica. Organizm odwodniony powoli słabnie.

Nawadnianie pomieszczeń nowinkami technicznymi

mgiełka wodnaNiektóre wielkie metropolie na całym świecie zamontowały już na głównych drogach kurtyny zamgławiające , które wydzielając całą masę kropelek wody chłodzą cały organizm człowieka. Mgiełka wodna ochładza jednak nie moczy ubrania, daje wrażenie orzeźwienia, cieszy się powodzeniem, często zmęczeni upałem i obowiązkami codziennymi ludność pracująca w mieście nawet częściej powraca do miejsca kurtyny aby wyrównać poziom temperatury. Kurtyna i jej utrzymanie nie stanowi dla miasta tak dużego kosztu, aby nie można było sobie pozwolić z budżetu miasta na jej zamontowanie. Podobną funkcję mgiełki wodnej pełnią urządzenia zamontowane w przedsiębiorstwach rolniczo – ogrodniczych, w pomieszczeniach tych wilgotność powietrza musi być bardzo wysoka w połączeniu z wysoką temperaturą, stąd swoisty, trudny do wytrzymania klimat szklarni i innych pomieszczeń uprawowych. Mgiełka wodna wykorzystywana jest także w pomieszczeniach mieszkalnych nawilżając otoczenie i korzystnie wpływając na przykład na jakość snu, ułatwiając miarowy oddech.

Woda w każdej postaci jest nieodzownym elementem budowy każdego żywego organizmu, stąd nawet mały ubytek może z czasem doprowadzić do odwodnienia, wymagającego leczenia szpitalnego poprzez uzupełnienie wody i elektrolitów. Mgiełka wodna dostępna w miastach jest więc doskonałym rozwiązaniem i zabezpieczeniem, przed konsekwencjami utraty wody z organizmu. Butelka z wodą mineralną powinna być nieodzownym elementem codziennego wyposażenia.