Windykacja oraz handel spółkami z o. o.

Każda spółka jak wiadomo posiada odpowiednią liczbę wierzycieli, którzy poprzez dofinansowanie, wniesienie wkładu własnego na rzecz spółki, licząc na szybki zysk, często rezygnują z dochodzenia o własne należności i wszelkie dobra materialne w przypadku, gdy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wprowadzona jest w stan likwidacyjny.

pieniadze2Często dzieje się tak ze względu na brak świadomości o możliwości, jakie zostają po stronie wierzyciela. Prawnie funkcje Spółki z o.o. W dalszym ciągu zachowują zdolność prawną a jej odpowiedzialność nie przestaje istnieć gdyż powinna zakończyć wszelkie rozpoczęte i niedokończone sprawy jak również spieniężenie całego dostępnego majątku, wyegzekwowanie go i co ważne spłacenie wszystkich wierzycieli, od których zostały pobrane pożyczone lub jakiekolwiek dobra materialne, w przeciwnym razie może zostać wszczęta windykacja twarda należności o ile upomną się o nie odpowiednie organy. Wierzyciel od momentu postawienia spółki w stan likwidacji ma jedynie trzy miesiące na zgłoszenie swoich wierzytelności, by zostały mu zwrócone.

Jeżeli natomiast spółka funkcjonuje w jak najlepszym porządku i przynosi zyski nie ma potrzeby jej likwidacji można również taką spółkę sprzedać, przepisać bądź wydzierżawić innym osobom, gdy sami nie chcemy już się nią zajmować bądź mamy zamiar zmienić kierunek własnej działalności gospodarczej.

Kupowania i sprzedawanie spółek daje możliwość inwestycji, która wraz z upływem czasu zwiększy swoją wartość z możliwością ponownego zysku z kolejnych obrotów takimi przedsiębiorstwami. Liczba transakcji spółkami jest nieograniczona i w każdej chwili można zgłosić zamiar sprzedaży takiej spółki jak i kupić kolejną.