Właściwości oleju kokosowego

W obecnych czasach uwielbiamy produkty, które sprawdzają się w wielu dziedzinach naszego życia. Dlatego olej z kokosa jest bardzo uniwersalnym wyborem, ponieważ możemy go stosować do pielęgnacji ciała, włosów, a także używać w kuchni. Dzięki temu ma rzeszę fanów. Warto dowiedzieć się jakie właściwości wykazuje ten olej.

Wybór oleju z kokosa

olej kokosowy cenaWybierając uniwersalne produkty do domu często trafiamy na oleje. Obecnie najpopularniejszą opcją jest olej kokosowy cena którego nie jest bardzo wygórowana jak na tak praktyczny produkt. Warto wspomnieć, iż jestto naturalny antybiotyk, gdyż składa się na kwas laurynowy, który ma silne działanie antybakteryjne, a także wiruso- i grzybobójcze. Dzięki temu będziemy bardziej odporni na grypę, wirusa opryszczki albo zahamuje rozwój szkodliwych bakterii powodujących próchnicę w jamie ustnej. Wykorzystuje się go również w kuchni jako zastępstwo masła na chleb bądź olej do smażenia i pieczenia. Dodatkowo na jego bazie można piec ciasta, wykonywać desery i dodawać do dressingów i sosów sałatkowych. Używa się go też do włosów, skóry całego ciała, a także w maseczkach na twarz. To naprawdę ciekawy produkt, który najlepszy jest tłoczony na zimno, dlatego przed zakupem musimy sprawdzić czy spełnia te wymagania. Olej rafinowany jest często mniej przyjemny w smaku, a dodatkowo zostaje pozbawiony ogromnej ilości właściwości, które znajdują się w oleju tłoczonym metodą na zimno.

Kiedy chcemy korzystać z naprawdę wielowymiarowego produktu warto sięgnąć po olej z kokosa. Jest on bogaty w różne właściwości, dzięki czemu możemy używać go zarówno w kosmetyce, a także i w kuchni. Pamiętajmy jednak, aby wybierać ten zimnotłoczony, gdyż w nim jest najwięcej właściwości korzystnych dla naszego ciała i organizmu.