Wrocław- miasto przyjazne turystom

Dolny Śląskto kraina pełna turystycznych atrakcji. Znajdują się tu urokliwe miasteczka, w których krzyżują się wpływy polskiej niemieckiej i czeskiej kultury, piękne góry, z których niedaleko do samego nieba, a także lasy, wciąż zamieszkane przez dziką zwierzynę. To również region bliski Europie- przednia straż Polski w drodze ku rozwojowi i nowoczesności, połączenie bogatej tradycji z wizją jeszcze lepszej przyszłości.

wrocławWizytówką Dolnego Śląska jest jego stolica. Wrocław zwany jest nieraz polską Wenecją, ze względu na dużą ilość kanałów i mostów. Co ciekawe, miasto jest „rozparcelowane”- tworzy je bowiem gęsta sieć wysp, otoczonych wodami śródlądowymi, wśród których króluje rzeka Odra.

Perłą w koronie wysp jest tchnący przeszłością Ostrów Tumski, na którym znajduje się gotycka Archidiecezja Wrocławska i dwupoziomowy kościół św. Krzyża i św. Bartłomieja.

W mieście pełno innych zabytków i miejsc wartych obejrzenia. Panorama Racławicka, Hala Stulecia (dawniej Ludowa), Starówka, Ogród Botaniczny, Park Szczytnicki-to tylko część z nich. Atrakcją, która szczególnie zachwyca dzieci jest wciąż odnawiany i udoskonalany ogród zoologiczny. Mieszka tu wiele gatunków zwierząt z całego świata- od niepoprawnej lamy po żującą liście żyrafę.

Stolica Dolnego Śląska jest bardzo przyjazna turystom również z powodu bogatej bazy hoteli i innych miejsc noclegowych, w których można wygodnie odpocząć po trudach zwiedzania.

Niektóre z nich znajdują się w samym centrum, co znacznie ułatwia poznawanie uroków Wrocławia. Znane hotele zapewniają swym gościom prawdziwy luksus i poczucie komfortu. Dzięki temu nawet spokojnie przespana noc może okazać się prawdziwą atrakcją.

tani noclegInne tanie noclegi wcale nie fundują przykrych niespodzianek, są bowiem przytulne i schludne. Hostele znajdują się w ważnych punktach miasta: blisko Rynku, Ostrowa Tumskiego, Dworca PKP.

Jak widać, miasto naprawdę warto poznać bliżej. Można w nim spotkać zarówno ślady burzliwej historii, jak i zapowiedź przyszłości. Tu możesz spokojnie odpocząć albo oddać się beztroskiej zabawie.