Wszechstronne zastosowanie opakowań styropianowych

Opakowania styropianowe kojarzymy głównie z gastronomią. Wbrew pozorom odnajdują one jednakswoje zastosowanie w wielu innych branżach. Dzięki właściwościom styropianu wszystkie przedmioty znajdujące się wewnątrz są w pełni chronione przed uszkodzeniami i wstrząsami. Cojeszcze sprawia, że od tak wielu lat po nie sięgamy?

Zalety opakowań styropianowych

opakowania styropianoweOgromną zaletą opakowania styropianowegosąnie tylko właściwości odpowiadające za zabezpieczenie produktów znajdujących się wewnątrz niego. Są one również niezwykle lekkie, co jest ważne w przypadku transportu produktu. Niższa waga wiąże się zwykle z niższymi kosztami. Sam styropian jest materiałem niezwykle plastycznym, co pozwala uzyskać opakowania o dowolnych kształtach. Dowolność tą możemy zaobserwować głównie w branży gastronomicznej, w której przeróżne dania pakowane są do poszczególnych opakowań. Styropian jest również materiałem o ogromnej odporności na wilgoć. To sprawia, że opakowanie styropianowe stanowi doskonałą izolację właśnie przed nią. Ponadto stanowi również barierę dla ciepła, które mogłoby się przedostać do jego wnętrza, w przypadku gdy opakowanie narażone jest na działanie promieni słonecznych. Aspekt ten doceniany jest nie tylko w branży gastronomicznej. Zwracają nato uwagę producenci sprzętu elektronicznego. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się rozpakowywać sprzęt, który umieszczony był wewnątrz styropianowego opakowania. Materiał ten chroni sprzęt elektroniczny przed bezpośrednim działaniem słońca, które ma na niego druzgocący wpływ.

Mimo szerokiego zastosowania opakowań styropianowych niepodważalnie prym wśród poszczególnych branż wiedzie gastronomia. To właśnie w niej opakowania styropianowe pozwalają utrzymać właściwą temperaturę potraw zanim dotrą do rąk klienta. Zabezpieczają również danie na czas podróży.