Wybieramy rolety i moskitiery do dziecinnego pokoju

Dzieci są dla nas całym światem. Zanim się narodzą urządzamy im pokój, malujemy go, kupujemy mebelki, ale często zapominamy o odpowiednim zabeczpieczeniu okien.

Każde małe dziecko jest wrażliwe na słońce, jak również i na ukąszenia owadów. Słońce wysyła do ziemi szkodliwe promieniowanie UV, przed którym powinniśmy chronić nie tylko naszą skórę ale i oczy. Małe dziecko nie wie, że promienie słoneczne są szkodliwe i często usypia na słońcu, gdyż jest mu po prostu ciepło. W przypadku łóżeczka postawionego w pokoju przy oknie możemy nie zauważyć, kiedy słońce będzie świecić nam w okna Wrocław wprost na śpiącego w łóżeczku malucha.

My, znajdując się w innym pokoju, nie zdajemy sobie sprawy, że nasze dziecko jest właśnie narażone na działanie szkodliwych promieni. W związku z tym powinniśmy zamontować w oknach rolety, dzięki czemu nasze dziecko będzie bezpieczne. Dzięki temu, że rolety przepuszczają mniejszą ilość światła, w pomieszczeniu będzie zdecydowanie chłodniej, a tym samym dziecko nie będzie narażone na przegrzanie. Dodatkowo dzieci wolą spać, kiedy jest ciemno, więc automatycznie nasza pociecha będzie lepiej spała, kiedy w pomieszczeniu zrobi się przyjemnie ciemno.

Tak samo jak i na słońce dzieci są bardzo narażone na ukąszenia owadów. Nie wiadomo dlaczego właśnie do tych maluchów owady lgną najczęściej. Zbyt duża ilość ukąszeń może u dziecka wywołać nawet wstrząs anafilaktyczny (zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko jest uczulone), dlatego tak ważne jest zabezpieczenie dziecka przed ryzykiem ukąszenia wszelkich owadów. Służą do tego moskitiery zamontowane w oknach, które dzięki drobnym oczkom chronią pomieszczenie przed dostaniem się do niego nawet drobnych owadów, takich jak meszki. Moskitiery do przyklejania na taśmy mogą szybko się odkleić od okna, dlatego też bezpieczniej jest kupić moskitiery w specjalnych ramkach montowanych do framugi okna.

Dzięki takiemu mocowaniu moskitiery posłużą nam na dłużej, a nasze dziecko będzie w pełni chronione przed wszelkimi, nawet najmniejszymi owadami.