Wybór podnośnika do aut osobowych

Podnośniki samochodowe są nieodzownym elementem każdego warsztatu, niezależnie od jego zaawansowania i wielkości. Aby wybrać profesjonalne urządzenie należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, potrzeby oraz budżet, tak aby dostosować urządzenie do wykonywanych napraw i usług. Odpowiednio dobrane rozwiązanie konstrukcyjne dla warsztatu lub centrum diagnostycznego zapewnia optymalny dostęp do pojazdu.

Podnośniki do aut osobowych – jak wybrać najlepsze?

podnośnik do auta osobowegoW zależności od tego, jak duży dostęp do auta jest potrzebny do jego naprawy i jakiej wielkości auta będą trafiały do pomieszczenia, właściciele profesjonalnych warsztatów lub przydomowych warsztatów mają do wyboru kilka rozwiązań. Najczęściej wybierany podnośnik do auta osobowego to podnośnik jednokolumnowy. Jest on zdecydowanie łatwy w obsłudze, ponieważ jego wymiary pozwalają na ustawienie w dowolnym miejscu. Zaletą podnośników dwukolumnowych jest uniwersalna konstrukcja, doskonale sprawdzająca się w warsztatach samochodowych i przeglądach na stacjach pojazdów – przy bardziej zaawansowanych naprawach. Podnośniki czterokolumnowe będą wykorzystywane nie tylko do podnoszenia samochodów osobowych, ale również dostawczych. Podnośniki nożycowe również cieszą się dużą popularnością, umożliwiają bowiem nieograniczony dostęp do samochodu dostawczego lub osobowego, szczególnie w przypadku konieczności naprawy podwozia. Podnośniki samochodowe mogą być również przystosowane do obsługi motocykli i samochodów ciężarowych.

Dostępne w wielu sklepach podnośniki samochodowe dedykowane są do różnego rodzaju warsztatów i garaży. Poszczególne modele zawierają odpowiednią liczbę cylindrów hydraulicznych i silników elektrycznych. Podnośniki samochodowe używane w warsztatach i na zewnątrz muszą posiadać wymagane atesty, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa osób wykonujących naprawy. Sprzyja to wygodnemu i efektywnemu użytkowaniu.