Wydajne sprzątanie domu

Chcemy w naszych domach i mieszkaniach zawsze mieć porządek i higieniczną czystość, aby czuć się w nich komfortowo. Zabieganie oraz codzienne czynności przyczyniają się do tego, że brud i kurz szybko gromadzą się na wszystkich powierzchniach. Musimy regularnie czyścić podłogi, meble, sanitariaty oraz blaty, aby zachować je w dobrej kondycji i ochronić się przed roztoczami.

Czyszczenie specyficznych materiałów

glazury i terakotyKażdy z nas zdaje sobie sprawę, że do pielęgnacji drewna potrzebne są delikatne środki myjące, które nie zawierają dużo wody, ponieważ drewno pęcznieje pod wpływem wilgoci. Z tego powodu do ochrony powierzchni drewnianych stosuje się naturalne składniki, takie jak wosk pszczeli, które konserwują i nabłyszczają meble. Do szorowania sanitariatów wymagane są bardzo silne i wydajne płyny lub koncentraty, które pozbędą się osadów z mydła, kamienia i rdzy oraz zdezynfekują czyszczoną ceramikę. Innych substancji potrzeba do umycia gresu, glazury i terakoty. Płyty z kamionki szlachetnej są niskonasiąkliwe i odporne na mróz oraz ścieranie, dlatego często spotyka się je także na zewnątrz budynków. Jak wiadomo, tam jeszcze częściej niż w domu zdarzają się uporczywe zabrudzenia. Podobnie jest w przypadku terakoty, z której tłuste plamy może usunąć tylko płyn do posadzek mikroporowatych. Obecnie najlepsze firmy korzystają z bezpiecznych formuł, które powstają na bazie ekologicznych składników i są przyjazne dla środowiska naturalnego. Warto skorzystać z takich rozwiązań.

Niektóre powierzchnie wymagają innej pielęgnacji niż pozostałe. Większość ludzi wie, że na przykład drewno potrzebuje specjalnego traktowania podczas mycia oraz że do czyszczenia sanitariatów trzeba zastosować mocno kwasowe, dezynfekujące środki. Należy jednak pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji powierzchni mikroporowatych, takich jak gres, terakota czy glazura.