Wydajny lakier do podłóg

Podłogi w naszym mieszkaniach, zakładach pracy czy instytucjach publicznych są szczególnie narażone na uszkodzenia, ponieważ każdego dnia po nich chodzimy. Jeżeli są one wykonane z naturalnego drewna,to koniecznie trzeba pomyśleć o ich zabezpieczeniu.

Po co lakierować podłogę?

lakier do podłóg bonaWykonanie drewnianej podłogi nie jest tanie, ale zato świetnie się prezentuje, dlatego też tak wiele osób się na nią decyduje. Drewniany parkiet czy panele w salonie czy sypialni robią wrażenie, zwłaszcza jeżeli są zadbane. O takie podłogi należy systematycznie dbać, poprzez właściwe czyszczenie, pielęgnowanie i zabezpieczanie. Po montażu podłogi, pierwszym krokiem powinno być jej zabezpieczenie przed wilgocią, zabrudzeniami i uszkodzeniami. Najlepszy do tego celu będzie lakier do podłóg Bona, który po wyschnięciu tworzy na powierzchni drewna twardą powłokę. Żeby właściwie go dobrać, trzeba ustalić rodzaj drewna i stopień intensywności użytkowania. Drugorzędną sprawą będzie kolor lakieru. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że w sprzedaży są dostępne lakiery wodne i rozpuszczalnikowe. Zaletą tych pierwszych jestto iż nie wydzielają intensywnego i drażniącego zapachu jak zwykłe lakiery i są odporne na działanie wilgoci, ścieranie czy uderzenia. W przypadku lakierów na bazie rozpuszczalnika, do pomieszczenia można wejść dopiero po całkowitym wyschnięciu i wywietrzeniu go. Przeważnie wystarczy nałożyć dwie warstwy lakieru na podłogę, aby uzyskać pożądany stopień zabezpieczenia. Taki zabieg powinno się powtarzać co jakiś czas.

Lakiery są nieco bardziej trwałe i lepiej zabezpieczają wierzchnią warstwę podłogi aniżeli oleje do podłóg. Ponadto lakier nie wnika w głąb drewna, a jedynie tworzy na jego powierzchni twardą powłokę. Wybierając lakiery Bona, możemy być pewni wysokiej jakości produktu.