You are currently viewing Wykonanie badania kału w kierunku resztek pokarmowych

Wykonanie badania kału w kierunku resztek pokarmowych

Jestem mamą trzyletniego synka. Do tej pory całe macierzyństwo to była istna bajka. Rozpoczynając od porodu, który był błyskawiczny, później szybka rekonwalescencja w czasie połogu. A następnie błogie lata z synkiem, który nigdy nie miał kolek, przesypiał całe noce, pięknie jadł i przybierał na wadze. Wszystko było książkowo, nie mogłam się nacieszyć jak cudownie być mamą.

Laboratorium wykonujące badanie resztek pokarmowych w kale

badanie kału na resztki pokarmoweProblemy zaczęły się, kiedy syn skończył trzy lata. Już po jego urodzinach zaczęłam obserwować, że coś się z nim dzieje złego. Był osowiały, dużo spał i kiedy się budził narzekał na ból brzuszka. Z początku myślałam, że winą był tort i słodkości, które były na jego imprezie urodzinowej. Myślałam, że wypicie gorzkiej herbaty, czy wzięcie kropli żołądkowych pomoże. Niestety, syn zaczął z bólu płakać. Strasznie się wystraszyłam, bo obawiałam się, że to wyrostek robaczkowy. Udaliśmy się do lekarza, który wykluczył wyrostek, a zlecił szereg badań laboratoryjnych do wykonania. Jednym z nich było badanie kału na resztki pokarmowe. Było to badanie diagnostyczne, które jest uzupełnieniem badania kału. Dzięki uprzejmości lekarza, dostałam namiar na laboratorium w mieście, w którym bez problemu wykonamy wszystkie potrzebne badania. A co najważniejsze mają bardzo dobre podejście do dzieci. Jak tylko zdobyliśmy próbki kału udaliśmy się na miejsce. Cała obsługa laboratorium była dla nas bardzo miła.

Po oddaniu próbek, był czas niepokoju i lęku. Dzięki specjalnej stronie, wyniki mogliśmy podejrzeć w internecie, dzięki czemu mogliśmy zyskać na czasie. Niestety okazało się, że wykryto jakieś nieprawidłowości. Jeszcze tego samego dnia wyniki trafiły do naszego lekarza, prawdopodobnie jest to jakaś choroba jelit.